א-לה כפר גיליון 203 פברואר 2012 | ורדה

ורדה

ירדן גונן, כפרניקית בת 18 וקצת, עושה עכשיו שנת שירות בתל אביב במסגרת הצופים. בשבועות האחרונים היא פשוט לא מסוגלת ללכת ברחוב בלי שאנשים יעצרו אותה, יגידו לה כמה היא נפלאה, יספרו איך הם מעריצים אותה ויבקשו חתימות. מה מתברר? שירדן דומה ליובל דיין, אחת המתמודדות בתוכנית הריאליטי "The Voice", וההמונים כבר נשבו בקסמה.

דסק החוץ של ורדה השיג ראיון בלעדי עם הכוכבת, שמדברת על הכל: "בהתחלה קצת הופתעתי ולא הבנתי. עכשיו זה בעיקר מצחיק אותי. בדרך כלל אני מיד מתקנת ומסבירה לאנשים שהם טועים. רק פעמיים שיחקתי אותה והסכמתי לתת חתימה".

כמידי שנה קיימה להקת המחול הקיבוצית את ערב הגאלה שלה במרכז. הפעם היה זה בהרצליה, כשבמרכז הערב עמדו הופעת "אםבכלל" – היצירה החדשה של רמי באר והלהקה, וסרט תיעודי אודות הלהקה וכפר המחול שיא מפעילה בגעתון. לערב הגיעה גלריה מרשימה של סלבס, רשימה חלקית: פטרונית הלהקה רעיה שטראוס בן-דרור, שרת החקלאות אורית נוקד, מנכ"לית משרד התרבות והספורט אורלי פורמן, מזכ"ל התנועה הקיבוצית אריה שור (ולוולה), ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, השחקן עודד תאומי (אבא של המנכ"לית החדשה, אמירה תאומי), משולם וטלי ריקליס, שלמה ואהובה ינאי, מיכאל שטראוס, גדעון אוברזון, אורלי דנקנר, טובה סגול, נאוה ברק, אורי סלונים, יאיר המבורגר – ויש עוד הרבה. ורדה מתרשמת ומאתגרת: נראה אתכם מביאים נבחרת כזו לערב גאלה שיתקיים בגליל.

סטף ורטהיימר נאם בכנס כלכלי ערבי בנצרת, שם הוא מקים גן תעשייה נוסף ישראלי ערבי שייפתח בעוד חמישה חודשים. כדי להראות כמה הוא בעד קירוב לבבות הוא העלה על נס את הצלחתה של סבתא ג'מילה מפקיעין שפתחה מפעל בתפן, וסיפר איך יש לישכר מפעל בסין עם 900 עובדים שמנוהל על ידי איימן מירכא. לקינוח, כשדיבר על מקצועיות ותחרות, תרם משפט לפנתיאון: "המילה כסף חייבת לבוא רק אחרי המילה אהבה". ורדה מסכימה. שתבוא אחרי, אין בעיה, רק שתבוא כבר.

ורדה מתגייסת לעזרתו של אוליבר, שיחד עם חבורת מתנדבים הכשיר לפני כשנה קטע מסלול מכפר ורדים לנחל יחיעם, כולל סימונים, גיזומים וכאלה. אז אוליבר מיידע שהוא והצוות גם מתחזקים את המסלול כל השנה וכל מה שהוא מבקש זה שתבואו לטייל. חונים בסוף רחוב כזיב, צועדים כ-300 מ' דרומה עד לתחילת המסלול בו מוצב שלט גדול "נחל יחיעם כ-1000 מ'", הולכים ונהנים. יש פרחים, יש חיות, יש סבך, יש מסלול קצר ומסלול למיטיבי, וורדה מוכנה להכין לכם תה חם כשאתם חוזרים.

ודסק הביטחון של ורדה גלש באתר כפרניק, וגילה שם אזהרה חמורה של צוות מביט בכפר, שעושים שמירה בהתנדבות. הגנבים, הם מספרים, משתכללים, מתחפשים לטכנאים או אנשי מקצוע, ופורצים לבתים באור יום. אם בטעות הם נתקלים בבעל הבית, הם מנסים לשכנע אותו שהוא הזמין אותם. כשזה לא מצליח, הם מתנצלים על הטעות ומסתלקים. ורדה חושבת שאם כבר, הכי טוב שיתחפשו למובילים, יבואו עם משאית ויעשו העברת דירה. מי כבר ירגיש?

אם קראתם את עמודי החדשות אז אתם יודעים שראש המועצה הגיש עתירה לבג"ץ נגד משרד הספורט. אבל ביום ראשון הקרוב הוא דווקא יפגוש את השרה בנסיבות משמחות, בטקס חגיגי שיתקיים בכפר המכבייה. כפר ורדים יקבל שם ממשרד הספורט פרס מיוחד (לא נורא מיוחד, יש עוד 24 רשויות שמקבלות פרסים). כפר ורדים, מסתבר, נבחר למקום שני בקטגוריית מועצות מקומיות על הישגים בספורט, במסגרת פרס שרת התרבות והספורט. ולשאלתכם: כן, יש גם חיר, לימור תעביר לסיון צ'ק של 40 אלף שקלים. גם מקבלים כסף, ואפילו לא צריך להיות פטריוט בשביל זה.

והרי הודעה משמחת: משאית האשפה שלנו שודרגה! מלשכת ראש המועצה נמסר שחברת פינוי האשפה ביצעה את השידרוג לבקשת המועצה המקומית, ועכשיו המשאית היא בעלת הספק גבוה, שקטה במיוחד, מצוידת במכשור חדיש ושיטת העמסה השומרת על תקינותם של פחי האשפה לטווח ארוך. ורדה שמחה. החיים עדיין בזבל, אבל לפחות יש שידרוג.

ורדה קראה באתר המועצה שיפורים בטיחותיים ברחוב תבור. היא גם שמחה מאוד לגלות שמבקשים ממנה ומשאר התושבים להביע את דעתם. היא רק מבקשת שמישהו יבוא ויעזור לה להבין את השרטוטים והמפות האלו שמצורפים שם. מה, באמת יהיה לנו אי תנועה גם ברחוב תבור? 

ולסיום ורדה מבקשת ממי שאחראי לתזמן את הגשמים לשעות 1:00 עד 6:45. כשיש אור, שיהיה כאן יבש בבקשה. ברור?

 

שבת נהדרת וחורף קל.