א-לה כפר גליון אוגוסט 196 | ורדה

ורדה

במהלך ערב שירה בציבור שהתקיים בצריף הירוק קיבל אורי שלוש, המוכר יותר בשמו אורי בית וגן, קריאה דחופה לחילוץ בשכונת יפה נוף במעלות. ילד קטן ננעל ברכב של הוריו כשהמפתחות בתוך הרכב. מקורותיה המוסיקליים של ורדה סיפרו כי מרגע הישמע הקריאה ועד לחילוץ עברו 6 דקות והפעוט נמסר להוריו המבוהלים בריא ושלם. כשצוותי החילוץ של המשטרה ומכבי אש הגיעו למקום, כבר לא היה להם מה לעשות. אורי הספיק כמובן לחזור לשירה בציבור.

ומה שיפה בכל הסיפור, זה שאשתו, דלית, שהנחתה את הערב, בכלל לא הבחינה בהיעדרו.

זוכרים את עמנואל רוזנצווייג? טייס, פעם תושב הכפר ואפילו חבר מועצה, והיום תושב שוהם. אז מה הסיפור? שחיים כהן מ"מאסטר שף" הפתיע אותו כשחזר לנתב"ג מאיזו טיסה, הכניס אותו למטבח הנייד ועשה לו אודישן מזורז. עבר, ברור שעבר. האיש עבר פעם קורס טייס, אז שאת האודישנים של מאסטר שף יפספס?

ורק ורדה תוהה: אם הוא כזה בשלן, איך הוא לא פתח כאן מסעדה גלילית?

כעיתונאית חרוצה, ורדה עושה פולו-אפים. אז לפני איזה שנתיים דיווחנו לכם על שעון מחוגים שעומד במרפאת כפר ורדים של ד"ר אדיר. הזמן עבר, החודשים נקפו, המרפאה שידרגה מיקום, והשעון נדד איתה ורק דבר אחד לא השתנה: הוא עדיין עומד. כל הזמן. וזה כמובן לגמרי בסדר, כי על השעון עדיין כתוב באותיות גדולות: ויאגרה.

נכון, כתוב באנגלית, אבל ורדה תרגמה עבורכם וצלמי הפפראצ'י של המדור אפילו צילמו את השעון ברגעיו האינטימיים.

אם אתם טורחים לקרוא גם את שאר העיתון, או שסתם עברתם בצומת המפה, אז אתם בטח יודעים שגם אצלנו צמח מאהל מחאה. ביום הראשון היו בו איזה 2-3 אוהלים אבל המארגנים פנו מעל בימת הפייסבוק וביקשו שיצטרפו אליהם. אז הם קיבלו איזה 40 "אינטנדינג", אולי יותר, שזה אפילו יותר מ"לייק", כי זה אשכרה אומר "בכוונתי להצטרף" (אין, אין על ורדה בתרגומים). ונחשו כמה אוהלים היו ביום המחרת? בדיוק כמו ביום הראשון. אבל מספר האינטדינגים בטח עלה.

בשישי שעבר הייתה ריצת אימון משותפת של רצי כפר ורדים, רצים מהקריות ורצים מטריאתלון משגב. בסוף הריצה הפגינו החבר'ה שלנו פריסה לתפארת של ארוחת בוקר מכובדת, מדוגמת ועשירה. הרצים מהמועדונים האחרים הביטו בהם בעיניים כלות ופה מזיל ריר. אז הכפרניקים, נשמות שכמותם, אמרו שיש המון וכולם מוזמנים. המשגבניקים ישר אמרו תודה והצטרפו, ואילו הקרייתים סירבו ונימקו: מה שבחינם אנחנו לא לוקחים. יש בדיחות שורדה לא מבינה.

15 ילדים מאגודת הספורט השתתפו במחנה הכדורסל "שחקן אמיתי" בניהולו של עודד קטש שהתקיים בכרמיאל. אז רק שתדעו, שחוץ מקטש, היה להם גם יום אחד עם גיא פניני, ואפילו תמונה למזכרת.

נכון הקיץ יחסית שקט? אז ורדה מפרגנת לפעילות הקיץ שארגנה מועצת הנוער, ובמיוחד לפעילות של השעות הקטנות של הלילה שמתקיימת פעמיים בשבוע בקאנטרי כפר ורדים וכוללת רחצה לילית ולהקרנת הסרטים הליליים שמתקיימת פעם בשבוע בקפה אחר.

והרי ידיעה שנפלטה מדסק החדשות וורדה מאמצת בחום: שאול מופז ביקר באשכול הרשויות גליל מערבי ונפגש עם מנכ"ל האשכול, אריק מויאל, וראש המועצה סיון יחיאלי. אף אחד לא אמר שום דבר חשוב או חדש, וזה כשלעצמו מכניס את האייטם לורדה, אבל מה שבאמת יפה זה שסיון היה ראש היישוב היחידי שנפגש עם שאול. נקווה בשביל שאול שלפחות על הדרך הוא לקח גם איזה צימר.

הכתב הצפוני של אתר האינטרנט YNET, חגי עינב, הצטרף למשרד היח"צ אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל. גם זה אייטם לא חשוב, אבל ורדה צריכה לשמור על מעט הקשרים שעוד נותרו לה.

שבט עפר ציין גם השנה בגאון צפונבורי מוצלח, כולל מסדר הדמעות המסורתי, בו נפרדו השמיניסטים מהשבט במעמד שגם הציניקנים הגדולים מתקשים לשמור על עיניים יבשות.

המחנה של השבט הוקדש השנה לספריו של ד"ר סוס. השער, למשל, היה חתול תעלול, ובמחנה פוזרו כמה ציטוטים נחמדים של הסופר המהולל כמו "לפעמים השאלות מסובכות והתשובות פשוטות", או "אל תבכה כי נגמר, שמח שהיה". וואלה, הוציא לורדה את המילים מהפה.

ואם כבר ציטוטים, אז תכף אחד כחול לבן, אבל לפני זה הקדמה: נכון שלפעמים, ממש לעיתים רחוקות, מאשימים את ורדה שדיווחיה לא ממש נאמנים לאמת? אז קודם כל הם כן, שנית ורדה נאמנה לעיקרון שלא נותנים לעובדות לקלקל סיפור טוב, ואם אתם מבולבלים, אז יאללה, לציטוט.

וכה גרס מנחם זהרוני (1912-1979), מורה ואיש ידיעת הארץ: "יש אמת מדעית וישנה גם האמת האחרת, זאת הנוצרת בלבו של האדם במגעו עם העולם. יש שהן חופפות או דומות זו לזו, ויש שהן שונות זו מזו לחלוטין, אבל אינן מבטלות זו את זו ולשתיהן יש זכות קיום".

והנה אייטם שנוצר בליבה של ורדה: שבת שלום.