א-לה כפר גיליון 195 יולי 2011 | ורדה

ורדה

ונפתח בכמה קטעים מכנס הייקים שהתקיים לפני כמה שבועות בגן התעשייה בתפן. כשהתבררו ממדי הנהירה, 11,000 יקים על זקניהם ונשותיהם, כינתה שם מישהי את הכנס: וודסטוק של הייקים. אח זו.

בכנס היו כל מיני הופעות ברמה: בראבא, הרכב של הפילהרמונית, להקת המחול הקיבוצית וכאלה. וכשההופעה של עברי לידר התעכבה דקות ארוכות, הגיב הקהל בעצבים, שהתבטאו בדממה מוחלטת.

על האוכל בכנס הופקדו מסעדות פינגווין ואדלינה, השייכות שתיהן לאילן אופנהיימר, צאצא גאה למשפחת יקים ותיקה מנהריה, והבן אמיר אופנהיימר הופקד על המבצע הלוגיסטי של האכלת אלפי אנשים. התורים היו פלס, המאכל שאזל ראשון היה סביצ'ה סלמון, והמעדן הנצרך ביותר היה נקניקייה עם כרוב חמוץ.

ואחרון מכנס הייקים, רשימת סלבס חלקית: איתן ורטהימר, מירי שטראוס והבת עירית, ראובן מרחב, משפחת זוגלובק, מיכה לינדנשטראוס, יעקב טירקל, צבי האוזר, עודד תאומי ועוד שגרירים ומפורסמים אחרים, שכולם, איך נאמר, כבר לא ילדים.

וסתם שלא תשכחו לשלוח מזל טוב. בשבת הקרובה, 16 ביולי, חוגג הייקה סטף ורטהיימר 85. ורדה כמובן מאחלת מזל טוב, בריאות, אושר ועושר.

המלון הסקוטי בטבריה עורך בקיץ מופעי מוסיקה על מדשאת הבריכה, מה שמאפשר לכל מי שרוצה ליהנות קצת מזוהרו של המקום במחיר של 80 שקלים לכרטיס. לפני שבועיים הופיעה שם להקת כחול בערב של מוסיקה אירית עם אורח בדמותו של שם טוב לוי. כששם טוב לוי סיים את חלקו וירד, הודה לו הקהל בתשואות וביקש את "בלילות הסתיו" כהדרן. אחרי עוד כמה שירים של כחול, לוי חזר לבמה, חילק דפים לחברי הלהקה, ניגש למיקרופון והסביר: מישהו ביקש כאן "בלילות הסתיו", ולא עבדנו על השיר הזה. אז כתבתי מהר אקורדים, ועכשיו ננסה לעשות את זה יחד". מגניב, ואפילו היה ביצוע לא רע.

אחרי שפירקו את בלון הכדורסל, התפתח טרנד חדש בכפר: לקחת חתיכה מהבלון למזכרת. אין לכם? זהו, נגמר. עכשיו זה פריט לאספנים.

היה איזה סקר, ויצא שכפר ורדים הוא מקום שלישי בישראל באחוזי השאלת ספרים מהספרייה. 72% מהתושבים עושים את זה. כבוד לספרייה, מכה לסטימצקי ולצומת ספרים, ואולי הסבר למה כבר אין בכפר חנות ספרים.

כיתות ט' בבית ספר קשת ארגנו קליפ חביב לסוף שנה שהשתתפות תלמידים ומורים, ששיתפו פעולה יפה. למשל, המורה גינדי למתמטיקה מלווה בתנועות שפתיים את השיר "יש לי רק דבר אחד לומר לך...", ואז מרעים בקולו האמיתי "תצאי החוצה". בדף של "צינור לילה" זכתה היצירה ל-500 לייקים.

וידיעה מדסק החוץ של ורדה. ברחוב הראשי של גדרה, יש באמת מקום כזה, עומדת מסעדה העונה לשם "מולימא". כששליח ורדה במושבה תחקר את פשר השם גילה כי את המסעדה מפעילים בשותפות שני אחים, ובצדו השני של הרחוב יש חנות טקסטיל ששייכת לאמא שלהם. עכשיו ברור?

באחד הגנים בכפר ורדים סיפרה הגננת לילדים סיפור על דוסו הדולפין (יש תכנית דוסו, שעוסקת בהבנת האני וכל מיני נושאים שורדה לא מבינה בהם). אחד החברים של דוסו הוא תמנון שמכין המבורגרים. הגננת שאלה מי יודע איך קוראים לתמנון, ואחת הילדות אמרה בלי להתבלבל: "אלי".

למי שלא מדבר המבורגרית: הכוונה היא לאלי פלדמן מקציצה עגלגלה.

במעלות היה אירוע פתיחה חגיגי לסניף רימקס המקומי של יצחק וסוזי אוחיון. דיברו שם על ההתפתחות הנדל"נית של מעלות, וראש העיר הנצחי, שלמה בוחבוט, העלה זכרונות: כשהיה טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט בנה ביתך במעלות, אתם יודעים מי נהג על הבולדוזר? אף אחד לא ידע, ובוחבוט פתר את התעלומה: שושנה ארבלי אלמוזלינו, שהגיעה כנציגת הממשלה או משהו. איכשהו, להגיש שושנה ארבלי אלמוזלינו זה תמיד מצחיק.

שולחן הפינג-פונג בכיכר 8 תוקן.

במרכז המסחרי שמו שלט גדול האוסר על גלישה בגלגיליות ורכיבה על אופנים ברחבה. בעלי החנויות והמסעדות קצת מבואסים, כי הרבה קליינטים יכלו לקחת את הזמן בעוד הילדים מתגלגלים בנחת. מצד שני, לא כל הילדים ממש מתייחסים.

באולם האירועים היה ערב מתגייסים לבוגרי י"ב של הכפר. כרגיל, היו התרגשויות ושמחות והפתעות ומתנות של ועדת חיילים לכל נער ונערה. ומי לא בא? ראש המועצה. את הברכה של סיון קרא רכז הנוער, שהסביר שלסיון הייתה התחייבות קודמת והוא לא יכול להיות בשני מקומות בבת אחת. אבל המארגנות מוועדת חיילים חושבות שזה בכל זאת ממש לא בסדר.

באורט בראודה עשו טקס הענקת תארים. בקהל הייתה גם סטודנטית ממיאמי, שלומדת בכרמיאל במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים. קוראים לה מרדית' מגיל, וגם לה קראו לבמה. מה מתברר? שמרדית' שלנו בדיוק מסיימת את לימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת מיאמי והיא החמיצה את טקס הענקת התארים שם בגלל שהיא כאן ובדיוק כמו סיון לא יכולה להיות בשני מקומות בו זמנית. אז המרצים שלה במיאמי שלחו בדואר את תעודת התואר לכרמיאל, והיא קיבלה אותו כאן יחד עם הסטודנטים מהלבנט.

מצד שני, במקצוע שלה אולי יש בזה יתרון: זו כבר התחלה של סטאז' בפוסט טראומה.

עמותת התיירות גליל מערבי קיימה את האירוע השנתי שלה באתר ראש הנקרה. היו שם איזה 120 בעלי מלונות, צימרים ואטרקציות, שבילו קמת באתר אכלו, שמעו ברכות ושרו בציבור עם ישראל דיין.

במאר"ג התקיים אירוע של בית ההשקעות פסגות. מי שהגיע נהנה מקייטרינג טעים במיוחד.

והנה חוק קיצי שיש עליו מחלוקת: אם הפרי טעים, הוא מטפטף על הבגדים. וזה עובד במיוחד עם אפרסקים.

שבת שלום וקיץ צונן.