א-לה כפר גיליון 195 יולי 2011 | שם עין - בן עמי מוסק

שם עין - בן עמי מוסק

סיפור בחרוזים

התבקשתי לצלם את מבנה המארג על ידי רותי גופר. עוד אני משוטט ומצלם, נראו להבות מרצדות באחד החדרים. התקרבתי  וראיתי את נטלי רבין מחניתה, נשואה ואם לשלושה, "משחקת באש". הסיפור שלה בחרוזים. מזה שבע שנים עוסקת נטלי ביצירת חרוזים צבעוניים מזכוכית מורנו המפורסמת מאיטליה.

המפגש עם חרוזי הזכוכית אירע ממש במקרה, בקורס חד פעמי בארץ. מרגע שהזכוכית נמסה, היא מספרת, החלה ההתמכרות: "במשך כמה חודשים עבדתי כמעט יום יום, בבית, על מבער קטן ורועש. ובכל יום התיאבון היצירתי התגבר וגדל. לאחר כמה חודשים השתדרגתי למבער  רציני שמשמש אותי עד היום. המשכתי ללמוד בעזרת האינטרנט, ספריים מקצועיים והמון סקרנות".

במשך השנים השתלמה נטלי  בקורסים נוספים, ולפני כחמש שנים  למדה בקורס אינטנסיבי של שבועיים בבית הספר לזכוכית בטורקיה אצל מורה אנגליה מקסימה שעזרה  לה לשפר ולקדם את הטכניקה האישית שלה. לפני כשנה וחצי "התפנקה" בקורס של האומנית הגרמנייה המוערכת לאני מורטל, קורס  שלדבריה תרם רבות ליכולות הטכניות והיצירתיות.

במהלך השנים נוספו לעבודתה תחומי יצירה נוספים מעולם הזכוכית ומתחומים אחרים. במסגרת זו היא ממחזרת זכוכיות מכל הנמצא - בקבוקי זכוכית, זכוכית חלונות, כוסות ועוד.

לאחר שבע שנים של עבודה בבית חשה צורך לצאת מהבית לסביבה יוצרת שתיתן ערך נוסף ליצירותיה. היא קיבלה פנייה ממרכז כוכב, והחליטה להיענות בחיוב ולהקים סטודיו במאר"ג. בסטודיו שלה יתקיימו חוגים וניתן יהיה לרכוש מעבודותיה. ניתן ליצור קשר בטלפון 052-4765113.