עיתון כפר ורדים א-לה כפר 182 | ורדה

ורדה


בטקס סיום השנה של אגודת הספורט חילקו גביעים למצטיינים. היה הרבה מתח, מי מהילדים יקבל גביע ומי סתם יבאס את אמא ואבא. כשנקרא לבמה המצטיין הראשון, הוקרנה תמונה שלו על מסך. יו"ר האגודה, דרור פלטין, בירך את הנער ושאל את הילדים שבקהל: נו, עכשיו אתם מבינים למה צילמנו אתכם? אז כל מי שצולם בשבועות האחרונים ידע שהנה הוא הולך לקבל גביע, ומי שלא חייך למצלמה ידע שיצטרך להרגיע את אמא ואבא ולחכות לשנה הבאה.

במסגרת קמפיין ההתיישבות בגליל, הגיע השר לפיתוח הגליל, סילבן שלום, לתחנת הרכבת סבידור בתל אביב, והצטרף למאמצי השיווק שכללו הפעם תפאורה גלילית בתחנה ובאחד מקרונות הרכבת. סילבן פגש נוסעים ושבים וניסה לשכנע אותם לקנות בית בגליל. ורדה תמהה או הוא גם סיפר להם היכן ממוקמת תחנת הרכבת הקרובה לביתם החדש.

מתי כספי ארז את המשפחה ויצא לבלות בקייקי כפר בלום. ורדה לא סגורה על האייטם, אבל קיץ עכשיו, ובכל זאת מתי כספי וגם תמונה נחמדה, אז שיהיה.

ורדה מתה על סדר ניקיון ודיוק, ועל כן היא עושה פולו אפ על אייטם שלה מהעיתון הקודם. חוץ מזה אנשים יקרים גם העירו לה, והיא לא יכולה לעבור ככה לסדר היום. אז בגיליון הקודם ציטטה ורדה את חיים רוטנר שטען כי חג היישוב הראשון נחגג ב-9 בספטמבר. אז מתברר שצילה שנהר בדקה ומצאה שהתאריך המדויק הוא 19 בספטמבר, אפילו חיים השתכנע. תודה לכל מי שעדכן.

והנה גם ורדה דואגת לפרטים הקטנים. המועצה תלתה בכניסות לכפר שלטים גדולים ועליהם הכיתוב "העזים והטובים כבני רשף יגביהו עוף". ובכן, הכוונה כאן היא כמובן לברך את שלושת בוגרי קורס הטייס הטריים, השורה לקוחה מתוך שירה של נעמי שמר "על כנפי הכסף", ונעמי שמר בעצמה ציטטה מתוך ספר איוב פרק ה' פסוק ז' האומר: כִּי-אָדָם לְעָמָל יוּלָּד וּבְנֵי-רֶשֶׁף יַגְבִּיהוּ עוּף. ואחרי כל זה, יש כמה תושבים שהשלטים מפריעים להם עקב מה שנראה להם עודף מילטנטיות, לאומיות וקיפוח מצטיינים בתחומים אחרים. ורדה, בעצמה לא טיפוס צבאי במיוחד ובטח שלא מפרגן, דווקא מעבירה את השלטים. שיהיה.

ואם כבר אנחנו מדברים על קורס הטיס, אז במסדר הכנפיים היו המוני כפרניקים, וכך גם בחזרה הגנרלית. בחזרה הכללית היו גם בני נוער מקרית טבעון המשתתפים בפרויקט צהל"ה, שזה פרויקט חינוך מיוחד לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך הרגילה, ומנסים לחזור וללמוד ואף לעבור את בחינות הבגרות. אליעזר אוליבר, שמתנדב בפרויקט, הצליח לסדר לחבר'ה נסיעה וצפייה בחזרה הגנרלית. ורדה עוברת לדום.

המקום: קאנטרי כפר ורדים. השיעור: חיטוב, הצרת היקפים, או איך שלא קוראים לזה. האווירה: סטנדרטית ומזיעה. ופתאום: נחיל מעופפים חודר מבעד לדלת הפתוחה ממש כמו בסצינה מתוך סרט של אינדיאנה ג'ונס, מתנפל על המנורה, נוחת על הרצפה וזורע בהלה כללית. המדריכה תפסה תושייה, נטלה מטאטא ופשוט טאטאה את כל היבחושים החוצה. זה קצת הוריד את מפלס ההיסטריה, אבל אחת המשתתפות בכל זאת החליטה לפרוש. עכשיו אתם מבינים למה ורדה קצת עגלגלה?

תלמידי כיתה ד'1 בבית ספר קשת הכינו למסיבת הסיום הכיתתית שלהם הצגה. היה כל כך מוצלח ומצחיק, שבלחץ ההורים שפספסו עשו הצגה חוזרת. תקראו שוב, ותבינו שזה באמת אייטם.

בשבת אחרי הצהריים היה ברחוב זמיר הפנינג קהילתי. ההפנינג נועד לשעה 17:30, בדיוק שעת משחק נורא חשוב במסגרת המונדיאל. המארגנים הבטיחו להקרין את המשחק על קיר של אחד הבתים, הביאו באמת את כל מה שצריך, רק שכחו שבאור יום ההקרנות האלו לא מאוד HD. ליתר דיוק, אי אפשר לראות כלום. אז מי שממש התעניין התקבץ סביב לפטופ קטן לחוויית צפייה מסוג אחר.

ובאותו מעמד הוובוזלות עשו הופעת בכורה בכפר. שני ילדים באו מצוידים בחצוצרות הפלסטיק המעצבנות, ועשו מהומת אלוהים עד שנמאס.

כמה שבועות לפני חשיפת פארק התעשייה החדש שבונה סטף בנצרת, התכנסה בהר הקפיצה ישיבת עבודה בעניין. באחת ההפסקות ניגש סטף לשר האוצר יובל שטייניץ והגיש לו נייר עבודה. השר עיין במסמך, ורק חייך מבלי להגיב. תחקיר עומק של ורדה, שכלל בעיקר את קריאת הקומוניקט שנשלח בענייןף מגלה שעל הנייר היה כתוב שיר חדש של חיים חפר "המשיח" העוסק במקצועות העשייה. אז הנה יש לורדה הזדמנות הלתחפש למדור תרבות והיא מביאה את השיר במלואו, לא לפני שהיא מאחלת שבת שלום וקיץ קל.

המשיח / חיים חפר

מדי שנה האלוהים מבטיח,
שאוטוטו יגיע המשיח,
ובקלי קלות,
אנו נצא מן הגלות,
אל ארץ גפן, תאנה ואבטיח.
וכל איש הלוא יודע בלבבו
שהמשיח, המשיח, המשיח לא יבוא.
כי כאן העם נותן סאלוט
למקצועות שבגלות.
ואלוהים שבשמיים,
יודע הכל אויר ומים,וכל בוגר וכל קטין
רוצה להיות רק עורך-דין,
ולהרוויח, להרוויח, להרוויח.
והוא גם דור חדש יקים,
שחלומו הוא עסקים.
כי כך היינו מעולם –
חשב היהודי המטומטם
שבפיננסים הוא יקנה את העולם.
והוא חולם על גרוס ונטו
ממש כמו אבותיו מימי הגטו
כי אלוהים הרי הבטיח
שאוטוטו יבוא משיח.
אך פירמידה הפוכה
היא צו לכל המשפחה,
ולא צריך במלאכות ועבודה לטבול
כי אלוהים, אתם יודעים, כבר יסדר הכל.
אז בוא ונחנך את ילדינו ונכדינו
שגם הם ישירו: העבודה לא בשבילנו.
וכל הציונות כולה,
הפכה לבוז ולקללה,
והאוניברסיטה והמכללה,
הפכו גם הן רק חור בהשכלה.
(מרץ 2010)

בתמונות:
סילבן שלום משכנע
סטף ורטהיימר עם יובל שטייניץ
מתי כספי בקייקים
ההפנינג ברחוב זמיר
צילום: בן עמי מוסק
השלט עם האין קרדיט

 
   

 

חזרה לדף ורדה ומדורים