עיתון כפר ורדים א-לה כפר 182 | מדור מקצועי

משקפיים מיוחדות למחשב


תכירו: עדשות משרדיות – office. מוצר משלים לעדשות המולטיפוקל המוכרות, המאפשרות עבודה ממושכת מול מחשב והתנהלות כללית בסביבת המשרד

מי מאיתנו לא מסיים יום עבודה במשרד או כמה שעות מול המחשב בבית עם עיניים אדומות וצורבות, צוואר נוקשה ועייפות עמוקה? הגורם לכך במקרים רבים נקרא "תסמונת ראיית מחשב" (Cvs-Computer Vision Syndrome).

קיימות מספר דרכים באמצעותן ניתן להקל על תופעות אלו ואף למנוע אותן:
1. מיקום המסך במרחק 60-70 ס"מ מהעיניים ובזווית של 10-20 מעלות נמוך יותר מקו הראייה.
2. מיקום מקור האור (חלון או תאורה מלאכותית) בניצב למסך, על מנת להפחית את תופעת הבוהק והסינוור.
3. ישיבה זקופה, גב נתמך על ידי כסא, ראש זקוף, כפות רגליים יציבות על הרצפה, גובה משטח העבודה מותאם לגובה הישיבה כך שהעבודה מול המקלדת תעשה בזוית ישרה של אמת היד.
4. יש לשנות מבט מדי פעם ולהסתכל למרחק, על מנת לשנות את מיקוד העיניים ומצב שרירי העיניים.
5. יש לעשות הפסקה בת מספר דקות מדי 20-30 דקות על מנת לשחרר את מאמץ ההתמקדות ולתת מנוחה לעיניים.
כמו כן יש לעבור בדיקת ראייה לאבחון הבעיה, אם אכן קיימת בעיה ניתן להתאים משקפיים המיועדות במיוחד לעבודה מול מחשב. העדשות של משקפיים אלו נקראות עדשות משרדיות – OFFICE.
עדשות אלו הם עדשות קריאה חכמות ומודרניות המאפשרות הגדלת טווח הראייה ממרחק הקריאה למרחק הביניים ומקלות על העבודה בסביבה הקרובה. עדשות אלו מותאמות באופן אישי לכל אחד, לפי אופי העיסוק וצורת העבודה שלו, כך שלא יצטרך לשנות את תנוחת עבודתו וההרגלים הטבעיים במהלך העבודה.
בדרך כלל העדשות מיועדות לשימוש בטווחים של 35-40 ס"מ ועד 1.50-2.00 מ' (תלוי במרשם). מרכיבי המולטיפוקל יוכלו לקבל עדשה נוחה יותר לסביבת עבודה תובענית. אנשים אלו יוכלו להוסיף עדשה משרדית למולטיפוקל וליהנות מראייה ממוקדת ונכונה לשעות עבודה רבות. העדשה המשרדית היא פלח מהמולטיפוקל, וככזו מאפשרת שדה ראייה רחב יותר ופוקוס טוב יותר לעבודה משרדית ומחשב.
מרכיבי משקפי הקריאה יוכלו לשדרג את משקפי הקריאה לעדשה מדהימה שתיתן מענה לסביבת המשרד כולה ללא צורך בלהסיר את המשקפיים בכל פעם שמסיטים את הראש מהעבודה.
לסיכום, עדשות ה-OFFICE נותנות מענה מושלם לסביבת עבודה דינמית המצריכה ראייה לקרוב, דיבור, או הליכה במהלך העבודה, וכמובן לעבודה ממושכת מול מחשב.
בנוסף חשובה מאוד ההתאמה המדויקת והממוקדת לכל לקוח, ובדיקת ראייה מקצועית ויסודית אשר תיתן את כל הפרמטרים ליצירת משקפיים בעלי נוחות מושלמת ללא צורך בשינויים והתאמות תנוחה.

חני ז'לסקו-מאור

* הכותבת היא אופטומטריסטית מוסמכת מטעם משרד הבריאות ובעלת BSC באופטומטריה. מנהלת אופטיקה "מאור עיניים" במרכז מסחרי מעלות, 04-9575551

 
   

 

חזרה לדף ורדה ומדורים