עיתון כפר ורדים א-לה כפר 182 | בית חב"ד

מנהל בית חב"ד מסרב לפנות את ביתו השכור


בעל הבית ברחוב יקינטון דורש ממנו לעזוב לאחר שחוזה השכירות הסתיים. עמיחי מרינובסקי טוען כי סוכם על רכישת הבית וכבר שילם מקדמה. בעל הבית: לא הגענו להסכמה על מכירה

קרן דרוקמן אדיב

רמי וינטר, בעל הבית ברחוב יקינטון המשמש כבית חב"ד בכפר ורדים, טוען כי עמיחי מרינובסקי, ששכר ממנו את הבית, מסרב לפנותו. זאת, לדברי וינטר, למרות שחוזה השכירות הסתיים והוא ביקש ממרינובסקי לעזוב. לדבריו, החל לפעול באמצעים משפטיים על מנת לפנות את מרינובסקי. וינטר אף כתב הודעת דואר אלקטרוני בה הוא קורא לבעלי בתים להיות ערניים כאשר הם משכירים בית וחותמים על חוזה.
מרינובסקי סירב להגיב לעיתון, אך לאנשים שפנו אליו באופן פרטי אמר: שילמתי כבר מקדמה על קניית הבית.
הבית ברחוב יקינטון 14 משמש זה מספר שנים כבית חב"ד כפר ורדים, ואחד מחדריו משמש כבית כנסת. בעבר אף פעל בו גן ילדים לפעוטות. מרינובסקי ובני משפחתו אף מתגוררים בבית. המתנגדים לפעולותיו של מרינובסקי בכפר טוענים כי זהו שימוש אסור במבנה מגורים, ולפני כשנתיים אף התקיימה הפגנה מול הבית במחאה על מה שכונה "פעילותו המיסיונרית של מרינובסקי".
רמי וציפורה וינטר עזבו את כפר ורדים לפני חמש שנים, ועברו למרכז כדי להתקרב לילדים ולנכדים. את ביתם שברחוב יקינטון השכירו לעמיחי מרינובסקי. לדבריהם, מרינובסקי אמר כל הזמן שבכוונתו לרכוש את הבית, אך בפועל מידי שנה האריך את חוזה השכירות.
"התכנון שלנו הוא למכור את הבית", אומר וינטר. "מרינובסקי גר בשכירות וכביכול רוצה לקנות. כך הוא משך אותנו במשך חמש שנים. בשלב מסוים היינו כבר קרובים לחתימת חוזה, אך אז התברר שאין לו בכלל את הכסף הדרוש. במשך הזמן הגענו למסקנה שהוא לא באמת רציני לגבי הקנייה, ורק מושך את הזמן. מידי פעם התקשרו אלינו אנשים שכביכול ביקשו לרכוש את הבית, אך ברגע האמת התברר שאין כלום מאחורי הפנייה. לפני חצי שנה הוא נתן לנו בהתאם לחוזה סכום כספי שמיועד לתיקון הנזקים במקרה של פינוי הבית, או חלק מסכום הקנייה אם אכן יקנה את הבית. היום הבית נראה כמו חורבה: הגינה הרוסה, החלונות שבורים, ממש כאב לב לראות אותו. זה בית שאהבנו, גרנו בו שבע שנים, ואם לא הרצון להיות ליד הנכדים היינו ממשיכים לגור בו.
"ב-1 ביולי הסתיים החוזה פעם נוספת. החלטנו לא לחדש את החוזה באופן סופי. הודענו לו על כך בעל פה, ובהמשך שלחנו מכתב מעורך דין שמבקש ממרינובסקי לפנות את הבית. ביום שישי האחרון הגענו לראות האם הוא מתכונן לפנות, והוא הודיע שאין לו כל כוונה לעזוב. מצב זה מאלץ אותנו לפעול באמצעים משפטיים כדי להביא לפינוי הבית".
מנהל בית חב"ד, עמיחי מרינובסקי, אינו מעוניין להגיב לדברים, וממשיך להפעיל במקום בית כנסת ואת בית חב"ד. אנשים מהיישוב שהתקשרו אליו באופן פרטי, נענו כי הוא מבקש לרכוש את הבית וכבר העביר סכום כסף כמקדמה על חשבון הרכישה. עוד טען, כי דווקא בני הזוג וינטר התחרטו, וביקשו מחיר גבוה יותר.
רמי וינטר, כאמור, מכחיש: "למרות כל הדיבורים מעולם לא הגענו לסיכום סופי על מכירת הבית. יש בינינו חוזה שכירות, החוזה הסתיים ומבחינתנו איננו מעוניינים כלל לעשות עסקים איתו".

בתמונה:
הבית ברחוב יקינטון 14. בית חב"ד, בית כנסת ובית מגורים

 
   

חזרה לדף חדשות