א-לה כפר גיליון 179 | כלבה נרצחה

חשד: כלבה נרצחה בחצר ביתה

נערה שטיפלה בכלבה של בני משפחת בואנוס מרחוב זויתן מצאה אותה ללא רוח חיים. בני המשפחה משוכנעים: מישהו נכנס לחצר והרג אותה

עידוא דגן

פלום, כלבתם האהובה של בני משפחת בואנוס מרחוב זויתן בכפר ורדים, נמצאה מתה בחצר הבית. בני המשפחה חושדים כי הכלבה נרצחה, והגישו תלונה במשטרת מעונה.
הדבר אירע במהלך חול המועד פסח. בני המשפחה נסעו לנופש משפחתי, ואת כלבתם השובבה פלום, כלבה מסוג פודל צ'יוואווה בת שלוש וחצי, הפקידו בידיה הנאמנות של נערה המתגוררת בשכנות. ה"דוגי סיטר" הייתה מוציאה את הכלבה לטיולים, מחליפה לה אוכל ומים ומכניסה אותה בערבים פנימה הביתה.
באותו ערב, באופן חריג, הגיעה הנערה להכניס אותה חזרה לתוך הבית רק בשעה 22:30, לעומת 20:00 בדרך כלל. לחרדתה, גילתה את הכלבה מוטלת בשיחים, עדיין קשורה לכבל. היא נבהלה וצעקה, ואביה (השכן שי גרינשפון) הגיע ומצא את הכלבה ללא רוח חיים. ההערכה הראשונית הייתה הכשת נחש. פלום נלקחה לווטרינר ממרפאות וטרינריות זריצקי ועמיאל במעלות. שם קבע הווטרינר אפי כי לא מדובר בנשיכה, הכשה או הרעלה, אלא בחבלה חיצונית, ומותה נגרם בגלל טראומה. הוא סבר בתחילה כי עברה תאונת דרכים, אולם אפשרות זו נשללה מאחר שפלום הייתה אסורה ברצועה. דוח פטירה שמכין הווטרינר אמור לעבור בימים אלה לידי המשטרה.
אחת השכנות, דליה, מכירה את פלום היטב, ובאותו ערב הבחינה במשהו חריג: "בערב האירוע ערכתי טיול עם הכלב שלי בקצה הרחוב. אז שמעתי את היללות של פלום. זה היה נורא, אך לא ייחסתי לזה חשיבות מכיוון שחשבתי שהיא רבה עם כלבה אחרת". כשהגיעה לקצה הרחוב כבר היה שקט, והיא ראתה שני אנשים מתרחקים במהירות מהמקום. כל זה אירע בשעה שמתאימה לשעת המוות המשוערת, בסביבות 20:00.
הדס בואנוס: "לאור עדות הווטרינר, שמצא כלבה מוכה וחבוטה, וגם לאור העדות של השכנה ששמעה את הכלבה מייללת והבחינה בשני האנשים יוצאים מהבית ומתרחקים, אני משוכנעת שאדם מסוים נכנס לחצר בכוונה כדי לפגוע בכלבה".
למשפחת בואנוס שלוש בנות תאומות בנות 7 וילדה בת 5. קשה לבנות להבין איך מישהו היה יכול לפגוע בכלבתן האהובה. הדס: "לא יכולנו להסתיר מהן את החשדות שלנו לגבי אופן מותה, וגם לא פירטנו יותר מדי. אמרנו 'מישהו שנתן לה מכה והיא מתה'. זה קשה, כולנו אהבנו אותה מאוד.
"אני מודה שהיא הייתה כלבה נבחנית ולא פשוטה. תמיד הקפדנו להכניס אותה הביתה בלילה. יום אחד הגיע אחד השכנים והתחיל לצרוח על כך שהכלבה נובחת ב-4:00 לפנות בוקר, מה שממש לא הגיוני כי היא אף פעם לא בחוץ בשעות האלה. נודע לנו גם כי חלק מהשכנים התלוננו בפני פקח המועצה מוטי מזרחי, שסירב למסור את שמות המתלוננים אלא למשטרה".
- למה לא הכנסתם אותה יותר הביתה, בעקבות התלונות?
"הכנסנו אותה בלילות, אבל בשעות היום יש הרבה מאוד כלבים בחצרות שמדליקים אחד את השני ונובחים. בדיעבד אני מצטערת. יש לי מחשבות, אולי לא עשיתי מספיק. אולי היינו צריכים לקחת אותה למאלף, אולי הייתי צריכה להכניס אותה גם בימים הביתה. היא לא הייתה כלבה ממושמעת וניצלה כל הזדמנות לברוח, ולכן גם בגינה היא הייתה קשורה עם כבל של 6 מטר שאיפשר לה להסתובב אבל לא לברוח".
דניאל בואנוס, אבי המשפחה: "אנחנו יודעים שאנשים התלוננו על מטרד הנביחות. זה עדיין לא הופך אותם לחשודים, אבל ביקשתי מהשוטרים שיפנו אל פקח המועצה כדי לקבל שמות ובכל זאת לבדוק".
מאז המקרה, בעלי הכלבים ברחוב מקפידים לשמור את כלביהם בתוך הבית. בחזית הבית של משפחת בואנוס מתנוססת כתובת מתריסה.

למרות עיכוב מסוים, משטרת מעונה פתחה בחקירה. רפ"ק יורם אזולאי, מפקד תחנת מעונה, שקיבל גם מכתב מ"תנו לחיות לחיות" בבקשה לזרז את החקירה, מוסר: "שמעתי על הפניות השונות בעניין מותה של הכלבה בכפר ורדים. החקירה מתבצעת ממש בימים אלה. עדיין לא נאספו ראיות אבל בשלב זה ישנם חשדות ואנחנו מתקדמים בחקירה".

בתמונה:
דניאל בואנוס, אחת הבנות והכלבה פלום. גם בגינה היא הייתה קשורה עם כבל

 
   

חזרה לחדשות