א-לה כפר גליון מספר 178 נושא: הבית הגלילי. מרץ 2010 | הפסידו כמו גברים

הפסידו כמו גברים

חזרה לעמוד הבית

 

קבוצת הנוער של כפר ורדים הפסידה במשחק העונה ליריבה הגדולה מנהריה ואיבדה את המקום הראשון. עדיין יש לה סיכוי לעלות לליגה הבכירה, אך לשם כך עליה לצפות למעידה של נהריה

קבוצת הנוער של עוצמה כפר ורדים הפסידה בפעם הראשונה העונה, כשנוצחה ב"משחק העונה" על ידי יריבתה לעלייה, הפועל נהריה 83:75. כעת יש לשתי הקבוצות מספר נקודות זהה, עם הפסד בודד – האחת לרעותה. אבל אם יישמר שיוויון הנקודות נהריה תהיה זו שתעלה ליגה, מכיוון שהיא ניצחה ב-8 נקודות הפרש, בעוד כפר ורדים ניצחה במשחק הראשון בבלון ב-4 נקודות הפרש.
המשחק נערך באצטדיון עין שרה, שבדרך כלל מארח את משחקי ליגת העל של עירוני נהריה. האווירה הייתה מדהימה. יותר מ-1,000 צופים הגיעו למשחק נוער בליגה השנייה, ושני מחנות האוהדים הרעישו עולמות ועודדו בלי הפסקה. מאות מתושבי הכפר באו כדי לעודד את הקבוצה במשחק החוץ הקשה מול קבוצה שנחשבת עדיפה. רובם בני נוער, הורים ושחקנים בקבוצות אחרות באגודה, אך גם חובבי כדורסל מהשורה. בין הצופים היה גם ראש המועצה ומספר בעלי תפקידים.
מתחים שהיו בין הקבוצות לפני המשחק באו לידי ביטוי בשלטים כמו "גילי מתי הטיול השנתי?", או "לקחתם לנו את הכסף אבל לא את הלב". השלטים כיוונו לניסיונה של נהריה להביא להקדמת המשחק, בנימוק שחלק מהשחקנים יוצאים לטיול שנתי; בעוד שלמעשה לא תוכנן טיול כזה ובכפר ורדים טוענים שנהריה רצתה לקיים את המשחק לפני גיוסו של אחד מכוכבי הקבוצה.
המשחק עצמו התעלה לעתים לרמה גבוהה, וברובו היה שקול. כפר ורדים אף הוליכה לעתים בהפרש שהגיע עד 6 נקודות, כששחקניה מפגינים משחק לחימה אגרסיבי מול שחקנים אתלטיים וגבוהים יותר. בסיום הרבע השלישי התחילה נהריה לברוח, ובתחילת הרבע האחרון התחילו שחקני כפר ורדים לשלם את מחיר הלחימה כשיצאו בחמש עבירות. יציאתו המוקדמת של גב מירקין, המצטיין בכפר ורדים, חיסלה למעשה את סיכויי הכפר לנצח. חבריו על המגרש השתדלו לסיים לפחות בהפרש קטן מ-4 נקודות, אך יציאתם של שחקנים נוספים, שליטה בריבאונד של נהריה ודחיפה מסיבית מצד הקהל שלהם סייעו לנהריה להשיג את מטרתה: ניצחון בפהרש גבוה מ-4 נקודות.
מנהל אגודת הספורט, אורי בר צורי, מסכם: "לחמנו כמו אריות, השתדלנו מאד, אהבל היה קשה. זה היה קרב אדיר בין שתי קבוצות יריבות תרתי משמע. אנחנו לא מרימים ידיים, קורצנו מחומר אחר ועד שזה לא נגמר זה לא נגמר. אני מודה לכל השחקנים, למאמן, לראש המועצה וחברי המועצה ווכל מי שהגיע לעודד, ומאמין שיבוא היום ונוכל לחייך".

הרבו לקלוע לכפר: גב מירקין 15 נק', שקד תמנה 15, נוה פרצי 12, נדב קלנר 10, אלון חמזני ורון משגב 7 כ"א.

בתמונות:
מאמן הקבוצה איציק אלרון, גב מירקין ושאר השחקנים מאוכזבים בסיום המשחק
הקהל של כפר ורדים
השלט המקנטר
שחקני נהריה חוגגים

 
   

חזרה לעמוד הבית