א-לה כפר גליון מספר 178 נושא: הבית הגלילי. מרץ 2010 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים

בכרמיאל עשו פתיחה מחודשת וחגיגית לסניף קאסטרו במרכז ביג. היה כיבוד, היו מבצעים, ועל תקן הסלב הביאו את הסטייליסטית ליאת אשרי, ובסך הכל היה די נחמד. אבל איך נאמר בעדינות? בסניפי H&M לא נרשמה התרגשות מיוחדת. ורדה המומה מעצמה שהיא יודעת מה זה H&M. עד התחקיר על האייטם היא הייתה בטוחה שזה משהו עם סוכריות.

פעילה ציבורית מוכרת מהכפר מתנדבת בתחומים שונים ועושה אחלה דברים לטובת כולם. בין השאר היא פעילה גם בתחום הזהירות בדרכים, שזה נורא יפה. ורדה יודעת להעריך גם חשיבה מחוץ למסגרת, פעילות לא שגרתית ופתרונות יצירתיים במצבי מצוק. לכן שמחה לראות שגם בארזים נפלה שלהבת, ואותה פעילה, שהתקשתה מתישהו למצוא חנייה, העמידה את הג'יפ הפרטי שלה על מדרכה.

על שולחנה של ורדה נחת קומוניקט מבית ספר אורט מעלות. כותרת הידיעה המרעישה גורסת שצ'ארלס דרווין יתארח בבית הספר אורט מעלות. כבר בשורה הראשונה יש הסתייגות: "כפי שאתם מבינים לא צ'ארלס דארווין עצמו יתארח, הרי לא מזמן חגגו לו יום הולדת 200". ורדה שמחה שמעמידים דברים על דיוקם וספקים נימוק משכנע, וחושבת שהתערוכה שתוצג באורט, "דרווין עכשיו", משולה ממש לביקור.

אבי פוגל וגבי אושפיז חנכו את סניף "אוטו פלוס" שפתחו במעלות עם קייטרינג חגיגי וטעים, הרבה יין, חברים, קולגות, בנקאים ובני משפחה, וכמה מכוניות כתפאורה שגם אפשר לקנות בכל רגע נתון. ורדה שלחה למקום צוות תחקירנים, אבל חוץ מברכות, פרגונים, נשיקות, חיבוקים ואיחולים דביקים הם לא מצאו שום סיפור. אפילו קונקורנטים מהסביבה באו ללחוץ יד ולברך.

אפרופו קונקורנטים, ורדה מברכת על עליית אתר "כפרניק" לאוויר, ומאחלת לעודד וניר הרבה סקופים, ידיעות מרעישות, תחקירים מאלפים וכתבות מגזין מרתקות. רק דיר בלק ממדור רכילות. גם ככה המצב קשה, ולורדה ממש אין כוח לתחרות.

ואם אנחנו כבר באווירת פרגון דביקה, נציין את תושב הכפר פרץ אביטן, מבעלי משרד רואי החשבון אביטן זגגי בנהריה, שיחד עם כל העובדים (וזה הרבה, אבל התחקירנים של ורדה לא עלו על המספר המדויק) תרמו חצי יום עבודה לעמותת "ברכת מרגלית" בשלומי. העמותה מחלקת לקראת הפסח חבילות מזון לכ-29,000 נזקקים (פתאום יש מספרים, אה?) ואנשי החשבונות והחשבונאות ארזו במרץ כאחרוני הפועלים.

שבט עפר מתקתק את טיולי פסח, כולל הגדול מכולם: טיול מים לים של חניכי כיתות ח'. כשהעיתון הזה יוצא, החבר'ה עדיין אין שם בין חוף אכזיב לכינרת, בדרכם הארוכה להשלמת המשימה. ורדה מתקשה להשלים את הדרך בין הכורסה בסלון לקומקום החשמלי שבמטבח.

קבוצת הנוער יצאה למשחק העונה שלה בנהריה, וזכתה לליווי מאסיבי של מאות אוהדים כולל כמה אנשי ציבור. ואלו שמות: סיון יחיאלי, דרור פלטין, עידו חגאי, אייל שמואלי. זה לא ממש סייע לבחורינו המצוינים, שהפסידו יותר ממה שהיה מותר להם. ורדה אוהבת אתכם גם אחרי הפסדים.

ולמדורנו הקבוע המתחלף, והפעם: קיטור השבוע. למה, למה גם כשיש גיליון נושא ורדה צריכה לתת מדור כמעט רגיל כאילו כלום? מה, היא לא בנאדם? נראה לכם שבמקומותינו זה קל להרים מדור עם סיפורים מוצלחים תוך שבועיים? קשה לכם לראות גם אותה מהגגת בממדור על הבית הגלילי? זה פשוט סתימת פיות מה שהו...

שבת שלום, חג שמח ולהתראות אחרי המצות והקרעפלך ולפני המנגלים.

בתמונות:
הפתיחה של קאסטרו עם ליאת אשרי
הפתיחה של אוטו פלוס בלי ליאת אשרי