א-לה כפר גליון מרץ 177 | ורדה

ורדה

במתחם שליד כיכר 8 התקיים טקס הנחת אבן פינה לבית ספר תפן. בין המברכים היה גם סטף ורטהיימר, שבירך בקצרה וסיים את דבריו בפנייה אישית נרגשת לתלמידים: "ותיזהרו מאוניברסיטאות!". ורדה עדיין מעכלת.

ובעוד כולם מסתפקים בברכה קצרה, מנהלת מחוז צפון של משרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, דיברה ארוכות, והבהירה לקהל: "אני לא ישנתי לילות כדי להביא לכאן את בית הספר, אתם תיתנו לי עכשיו שבע דקות". צודקת, וגם שיחקה אותה בחיבוק אמיץ לילד יונתן בר, אחד משני מנחי האירוע.

ועוד מהטקס, ורדה שמחה לגלות שהזמר העברי חי ונושם. ראש מועצת תפן ירון קמחי ציטט בדבריו מהשיר ליפא העגלון; נציגת ההורים שלי ובן החלה את דבריה עם "השיר הזה מתחיל כאן"; ומנהלת בית הספר תמר אוגד סיימה כשהיא מתייפחת בלי מעצורים עם "שהחיינו וקיימנו והגיעו לזמן הזה". ורדה, תפקידה לנגב לה את הדמעות.

ולא נעים לקלקל את השמחה, אבל אם כבר מניחים אבן פינה ועוד לבית ספר, רצוי להפיק שלט נקי משגיאות כתיב. אפילו כשזה בסך הכל רווח מיותר שבא אחרי מקף מחבר. לפעמים, מה לעשות, ורדה נהנית להיות קטנונית.

ועוד אבחנה אחרונה ודי: בתום הטקס התבקשו הנוכחים לצעוד ממתחם האמנויות לאתר הבנייה, לאקט הסמלי של הטמנת המגילה ויציקת הבטון. מרחק של 4 דקות הליכה. אז כולם הגיעו, חוץ מהחצי שלא.

כמה ימים לפני פורים התפרסמה במוסף "מסלול" של ידיעות אחרונות סקירה על פעילויות פורים מחוץ לכרך הגדול. האירוע שצוין בפתח הסקירה היה העדלאידע המתוכננת בכפר ורדים. הישג תקשורתי קטן, אין ספק, רק שפחות מ-24 שעות אחרי העיתון כבר הופץ בכפר המייל הבא של רכזת התרבות נגה כוכבי: "שלום שלום. עקב מזג האויר לא תתקיים העדלאידע השנה. חמש שנים לא היה פורים גשום. השנה זה קורה ואולי כי הגשם חשוב לנו יותר השנה... אבל הכל לטובה, ועוד נחגוג ונשמח. חג פורים עליז ומהנה".

אז העדלאידע שלנו בוטלה, כמו בהרבה מקומות אחרים, ובגלל שאי אפשר בלי תמונת עדלאידע, מביאה ורדה תמונה חביבה מהעדליידע של נהריה, שהתקיימה שבוע לאחר פורים, ביום שישי האחרון.

בעוד כמה ימים, ב-16 במרץ ליתר דיוק, יש "יום מעשים טובים" שיזמה שרי אריסון. אושרה בן זקן נידבה את "זואי ספא שלה" לטובת מעון נשים מוכות ממעלות. 20 נשים יקבלו טיפול פינוק בריאותי, כאשר כל המטפלים יעשו מלאכתם בהתנדבות ומסעדת שיינפלד תתרום כיבוד קל. אם מישהו רוצה גם לתרום משהו לאותן נשים, הוא יכול לפנות לאושרה. ורדה, בינה לבינה, חושבת שהם בסדר לפעמים, הקולות האלו שהיא שומעת.

חברה טובה של ורדה, שנראית הכי לא חשודה שאפשר, גילתה ששוטרי הכפר עוצרים אותה לבדיקה כמעט על בסיס יומי. אחרי כמה פעמים כאלה היא אזרה עוז ושאלה את השוטר המתנדב למה דווקא היא. אז השוטר התנצל והסביר לה ששלושה גברים שפרצו לבית בכפר נסעו כנראה באוטו כמו שלה, ובדיוק באותו צבע. אז מה, האימרה שגנב תמיד חוזר לזירת הפשע הפכה להנחת עבודה?

בקפה אחר מוצגת סוף סוף תערוכת הפורטרטים של לקוחות בית הקפה, שצילם אבי הירשפילד בעודם מסבים לשולחן. ורדה ממליצה על "בחן את עצמך". צפה בצילומים ורשום כמה אנשים זיהית. מ-50 אחוז ומעלה אפשר להיות שקט, אתם לגמרי בעניינים. פחות מ-10 אחוז? כנראה בדיוק חזרת משהות ממושכת בחו"ל.

ואגב, ורדה זאת ההיא שמצולמת עם החלוק הוורוד.

ואפרופו קולקציות, אז במתחם ביג כרמיאל תהיה הערב (חמישי, בשעה 18:00) פתיחה חגיגית ומחודשת של חנות קאסטרו. אפשר בהחלט ללכת, מבטיחים 10 אחוז הנחה כאלה, וגם סלבס. רק שורדה בדקה את רשימת הסלבס, ומצאה שם את עדי אלדר וליאת אשורי אחת, שהיא הסטייליסטית של כל הסלבס, מה שכנראה עושה אותה סלבית בעצמה. את ורדה, אגב, תוכלו לזהות לפי הלוק העדכני והחלוק הוורוד, אלא אם היא תקנה לעצמה משהו אחר.

השחקנית נתי קלוגר ובמאי האח הגדול בעז רוזנברג התארחו בצימרים במושב לימן, וקפצו למסעדת אסתושה. השניים בילו את זמנם בצילום משותף עם המלצרית ורד משה, ובהזדמנות גם אכלו משהו.

ובפינתנו הקבועה שמתחלפת מידי מדור, אנחנו הפעם עם מיתוס החודש, שמופרך. אז זה ממש לא נכון ש"בית הקברות מלא באנשים שאין להם תחליף". תמיד יש מקום לעוד.

שבת שלום, ואם לא יהיה פטור ניפגש גם בעוד שבועיים, טיפה לפני הסדר.


בתמונות:
העדלאידע של נהריה. צילום: נועה דגן
סטף ורטהיימר
אורנה שמחון ויונתן בר
השלט עם השגיאה הקלה
הטמנת המגילה
ורד משה, נתי קלוגר ובעז רוזנברג באסתושה