א-לה כפר גליון 176 | ורדה

ורדה

אחרי (או לפני, לכו תדעו) שחגג בברזיל וספרד, מצא שר התיירות סטס מיסז'ניקוב זמן גם לגליל המערבי. אולם בעוד שבברזיל ובספרד הוא חגג בבילויים ליליים, כאן סייר בראש הנקרה, הצטלם עם יהודה שביט ראש מועצת מטה אשר, והתרשם עמוקות (ורדה חייבת להשאיר משהו מהנוסח המקורי של הקומוניקט) מתוכנית להקמת גשר לנכים באתר ראש הנקרה. לוורדה יש הרבה כבוד לגשרים בכלל ולכאלה שמקלים על נכים בפרט, אבל רבאק, מתי היא תזכה לקרוא על בילוי לילי סוער של סטס (החתיך, תסכימו איתי) איפשהו בגליל המערבי?

 
 

 

ובאותו אתר ראש הנקרה היה גם ביקור של חבר'ה מברזיל הנחשבים לכוכבי סידרה בשם "קארס אי בוקאס" או בעברית "פרצופים ופיות". ורדה, שלא מבינה בזה כלום, מעתיקה את שמות הכוכבים ומקווה שמישהו נהנה מזה. אז תדעו שג'וליה ואנה לוסיה וגם תיאודורו וולס סיירו באתר למרות הגשם ונהנו, אלא מה, מכל רגע.


שחקני הסדרה "פרצופים ופיות" באתר ראש הנקרה
צילום: עינת מיטרני

באמצע של אחד המבולים האחרונים, ממש מאוחר בלילה, מגיעה נעמה קסרי (ורדה עוד זוכרת מי זאת) לשדרות הגעתון, כאילו לא הוצפו רק כמה ימים קודם. היא נכנסת למסעדת אידה ביחד עם גברבר מרשים, בלי להתרגש מהסערה ואפילו בלי מטריה. היא יוצאת משם רק אחרי שעתיים ומשהו, אחרי שהשניים ירדו על ארוחת טעימות ובקבוק יין.  

נעמה קסרי באידה צילום: אייל נבו

 

מי שחיפש תשובה לשאלה מה המהפך הזה ולמה היא פתאום נהייתה לנו רוקיסטית, קיבל תשובה: נינט טייב הצליחה לכבוש גם את הבמה היוקרתית של פאב הפרה בשבי ציון. היה שווה, לא?

המפיקים של נינט (רוקיסטית אחת שמנסה לפרוץ לתודעה) סברו שאחרי ההופעה היא תהיה רעבה, ובאופן טבעי הזמינו לה מקום במסעדת אידה בנהריה. רק שבסוף ההופעה החליטו אנשי הצוות להדרים מיד לתל אביב. אז נינט הסתפקה ביודה לוי, ואידה הסתפקה בנעמה קסרי.

 

נינט טייב
צילום: אמיר משולם

לחנויות במרכז המסחרי יש קצב משלהן. ממש לא משנה שעכשיו חורף ומחשיך מוקדם ושגם ככה קשה, הם על השלפשטונדה לא יוותרו. אז מילא שמשתיים אתם סוגרים, אבל לחזור בארבע וחצי כשבחמש כבר חושך? זה משאיר לורדה ושכמותה חלון הזדמנויות של רבע שעה לשופינג, לפני שנהיה קפוא לגמרי וחשוך ולא נעים.

אבל למה להיות קטנוניים כשהעסקים במרכז מפרגנים כל כך יפה זה לזה? הינה, בפאב ברווזון הייתה לא מזמן הופעה חיה. ומי ניגן ושר כמו גדול? הלהקה של פרץ אביטן וגדי קלעי, שמנהל את קפה אחר. ורדה, אם לא הייתה עולה על יצועה בתשע בערב, בטח הייתה באה לראות.

 

 
ובינתיים באיצטדיוני הכדורסל, נהנים רבבות צופים בכל רחבי הארץ מכדורסל משובח שמפגינים שחקנים מוכשרים מכפר ורדים הלובשים חולצות שעליהן מוטבע לוגו קפה אחר. זאת בהנחה שורדה לא טועה לגבי כמות הצופים שמגיעה לראות את קבוצת נערים ארצית בפעולה.

 

הכדורסלנים עם חולצות קפה אחר

ועדיין במרכז המסחרי. קונדיטוריית דולסה ציינה את הפתיחה באירוע חגיגי שכלל מוזיקה חיה שנוגנה על ידי נערים מתמורת הנוער של הכפר, מאפרת בשביל הילדים ומבצעים שהשאירו את המדפים ריקים.  
זוכרים את השתיקה הרועמת בשיעור ספינינג? אז ורדה לא תחזור על האייטם, אבל תשלים פרט חסר. מדובר בשיר את המחר שלי ששר שמעון בוסקילה, והמתאמנים לא.  
תושבים במעלה השמורה שהוציאו לאחרונה את האף מבתיהם באד הלילות הבהירים והקפואים פחד האלה, מוכנים להישבע שראו בשמיים חייזרים של ממש, ואין כאן שום מקום לטעות. אז ורדה משדרת צפירת ארגעה: זה לא אי.טי שחזר לביקור, רק טיסני לילה, קטע חדש שרץ עכשיו בחוג הטיסנאות של דניאל דקל.

 
 טיסני לילה

מנכ"ל התנועה המסורתית בארץ, יזהר הס, הגיע לכפר ורדים לכבוד טקס הנחת אבן פינה לבית כנסת של המניין. הוא ממש ממש שמח לפגוש בטקס מכרה ותיקה, חברת המועצה אסנת עקירב. רק מה, הוא לא ידע אם לחבק או להצדיע, שכן אסנת הייתה המפקדת שלו בצבא.

    

 

לגיוון הפעילות התרבותית העניפה שמוצעת כאן לנוער, נהנו נערות הכפר מסדנת קישוטי ציפורניים שהתקיימה בחטיבת הביניים. לכבוד המאורע הגיעו לכאן מדריכות מערבובים, שזה לא סתם בית ספר אלא "אקדמיה לאומנויות היופי", והן לימדו את עלמות הכפר משהו על טיפוח והברקת הציפורן, שימוש בלקים, הדבקה וקישוטים, וכבונוס נתנו שיעור בנושא איפור. כשורדה הייתה נערה, היא בכלל לא התעניינה בציפורן, אבל אל תשאלו מה היא עשתה בגורן.  

סדנת היופי של ערבובים

משרד יחסי הציבור של אופיר שפיגל התחיל להוציא ידיעות יחצנות על הבוס. אז תדעו: הוא נתן הרצאה על יחסי ציבור ב"מרכז הארצי ליזמות ירוקה" בתל אביב במסגרת פעילות של מט"י. על יחסי ציבור, אלא על מה?  
נבחרי הציבור של כולנו הגיעו בהרכב מלא לישיבה שלא מן המניין, כדי לשמוע בהרחבה על הספרייה, הנוער, הרווחה והמשכ"ל. ברבע שעה הראשונה התעסקו שם בספיחי זוטות של תקציב וועדות, ואז פנו למצגות. בשלב הזה קם חבר הועצה ויקטור חזיזה, נפרד בנימוס ופנה לביתו, כשהוא מסביר: אני ותיק במועצה ומכיר את כולם כבר שנים. מעניין, אלו פחות או יותר היו מילות הפרידה שבחר בעלה של ורדה, לפני שנטש אותה לטובת פרגית צעירה וזו... טוב נעצור פה.  

 

וזוהרת, כמובן. למה חשבתם שורדה התכוונה?

 

ובפינתנו הקבועה שמתחלפת בכל מדור יש לנו הפעם את שאלת החודש: מישהו מוכן להסביר לורדה איך זה שבוילות של מיליון מטרים בנוי, עם מרחבים שאפשר לקיים בהם את ועידת הליכוד, לעולם יהיו שירותי האורחים בתא צר, שכדי להיכנס אליו צריך להידחק בין הדלת לבין הכיור הקטן הזה ולצאת בכלל אי אפשר? ואם כבר מדברים, בשביל מה בכלל שמתם שם כיור? ממילא הוא כזה קטן שהמים משפריצים החוצה.

 
 

שבת שלום

 

חזרה לורדה ומדורים