א-לה כפר 165 | פורנו

הפורומים באתר המועצה הוצפו בתכנים פורנוגרפיים

חזרה לחדשות 

 

אלפי הודעות ספאם, כולל תמונות בוטות, קישורים לסרטים פורנוגרפיים ופרסומות לגדורים למיניהם זרמו לאתר באין מפריע במשך יותר מחודש. ראש המועצה: הנושא מטופל. מפעיל האתר: אנחנו משדרגים את האבטחה 

 

אייל כץ 

 

מי שנכנס לפורומים שבאתר המועצה (www.kvhome.xo.il) בשבועות האחרונים, נחשף לתכנים פורנוגרפיים בוטים, כולל צילומים שלא משאירים הרבה לדמיון וקישורים לסרטונים. במהלך חודש פברואר מדובר היה באלפי מסרים מסוג זה שפוזרו בפורומים השונים. ההודעות כללו גם פרסומות ל"בית מרקחת און-ליין, שהציע רכישת כדורים להגברת האון דוגמת ויאגרה וסיאליס. מסריקה של כל הפורומים בהם הופיעו המסרים, עולה כי בסך הכל הוצף האתר ביותר מ-2,800 מסרים מסוג זה. המסר ה"וותיק" ביותר נשא את התאריך 14.1.2009. 

ביום שלישי 24 בפברואר גלשה י', תושבת הכפר, לפורומים וגילתה את התכנים הפורנוגרפיים. י' האחראית מיהרה לדווח לצוות האתר באמצעות הקישור המופיע באתר עצמו. ביום חמישי, לאחר שהתכנים עדיין לא הוסרו, דיווחה מערכת א-לה כפר לראש המועצה אודות התקלה. ביום ראשון ה-1.3, בשעות הערב, הוסרו הפורומים מהאתר, וכעת לא ניתן להגיע אליהם, אלא באמצעות חיפוש מאוד ספציפי ב"גוגל". 

בתגובה לדברים אומר ראש המועצה, סיון יחיאלי: "מטיבו של פורום שכל אחד יכול להכניס אליו איזה תכנים שירצה, ומישהו ניצל זאת לרעה. בינתיים הפורום הוסר וממילא בכוונתנו לשדרג את האתר". 

מפעיל האתר, אברי קרן מ"קרן טכנולוגיות", אמר: "הפורום פתוח, ולכן הוא פתוח גם לספאמרים. הורדנו בינתיים את הפורום ואנחנו משדרגים אותו לדרגת בטיחות גבוהה יותר. הדבר יקשה במקצת על מי שירצה להכניס הודעה, שיצטרך מעתה להקליד קוד אבטחה, אבל יצמצם את האפשרות של רובוטים להכניס תכנים לפורום. אני רוצה לציין שפורומים באינטרנט צריך לתחזק ולנהל. יש באתר פורום אמנים שנוהל בצורה יפה, אבל בפורום של המועצה הייתה בעיה בניהול. מרגע שנודע לנו על הבעיה הורדנו את הפורום מהאתר ואנו משדרגים את רמת האבטחה בו". 

אגב, בכניסה לפורומים הופיעה ההודעה הבאה: "נא לשמור על תרבות הדיון בפורום. תוכן לא ראוי (לדעת צוות האתר) יוסר ללא כל התראה. תודה, צוות האתר". 

 

 

בתמונה: 

תמונה לדוגמה מתוך המסרים שהציפו את אתר המועצה. לא השאירו הרבה מקום לדמיון