א-לה כפר 164 | ספורט

ספורט

חזרה לחדשות 

 

מלחמה עד הרגע האחרון 


 

קבוצת הכדורסל מעוררת סערה אך באגודת הספורט לא מוותרים ומאמינים כי היא ראויה לגדולות. חדר הכושר לילדים פועל, וענף הוקי הגלגיליות נפתח מחדש. מנהל אגודת הספורט, אורי בר-צורי, מדווח מהשטח 

 

אורי בר-צורי 

 

כדורסל 

אמרנו כדורסל – אמרנו קבוצת הנוער בליגה לאומית. עונה ראשונה בליגה הלאומית ולצערנו הרב אין מספיק שקט במערכת. שאלנו בסוף העונה שעברה "איך מתקדמים הלאה מבלי לאבד את הראש ואיך שומרים על ההישגים ומתקדמים תוך שמירה על דרך וכיוון"? 

היו התלבטויות, לא היה מרגוע מן הרגעים ומהדאגות לבסוף נתקבלו החלטות שבדיעבד לא הוכיחו את עצמן די הצורך. 

איציק אלרון החליף את המאמן גיתי ידלין לאחר המחזור התשיעי, אחרי שמונה הפסדי ליגה. אגב, עוד שלוש קבוצות תחתית (אליצור קרית אתא, אליצור נתניה והפועל לב השרון) החליפו מאמנים, אבל הרוחות לא נרגעו למרות שני ניצחונות רצופים (על הפועל כפר-סבא ומכבי קרית מוצקין). 

כדאי לזכור כי כפר ורדים כיישוב, עלה על מפת הכדורסל בישראל תוך זמן קצר יחסית, והעדר מסורת וניסיון נתנו את אותותיהם. השחקנים, המאמן וההנהלה לא הרימו ידיים, ותהייה כאן מלחמה עד הרגע האחרון, כי אנו מאמינים כי הקבוצה שלנו ראויה להימנות על צמרת הכדורסל לנוער בישראל.  

אולם, המערכת זקוקה לשקט תעשייתי. השחקנים יודעים שאכפת לנו ושאנו דואגים להם שהם יתרכזו רק באימונים ובמשחקים. לא קל להנהלה לתמרן בין הרצון להצליח בעונה הראשונה בליגה הלאומית ובין הרוחות שסערו וטרם נרגעו לחלוטין. 

 

חדר כושר לילדים 

בפעוטון ברח' מורן מתנהלת לה פעילות מעניינת "ומדליקה" ששותפים לה עשרות ילדים בגילאי 6 עד 14 ומנצח עליה המאמן עלי בדר. עלי הגיע אלינו מחורפיש, הוא בוגר מכללת אוהלו לחינוך גופני ובין היתר משמש כמאמן כדורגל במעלה יוסף, מדריך חדר כושר במרכז הספורט בכפר, מאמן כושר של קבוצת הנוער בכדורסל וכאמור מאמן חדר כושר לילדים. 

עלי יודע לציין שמומחים בתחום קובעים שחדר כושר לילדים, המצויד במכשירים המתאימים לגילאים הצעירים, עוזר למיומנויות המוטוריות, מחזק את השרירים ועוזר ליציבה הנכונה של הספורטאים הצעירים. 

גם הסטיגמה שפעילות בחדר כושר עוצרת את התפתחותו של המתאמן הצעיר הוכחה כלא נכונה, טוען עלי ומסביר שהתועלת בפעילות בחדר כושר לילדים הינה עצומה. זוהי פעילות ספורטיבית, המפתחת גמישות, קואורדינציה ומעניקה הנאה צרופה וביטחון עצמי למתאמנים. 

"אנחנו לא מנפחים שרירים", מצהיר עלי, מאמן מוסמך להפעלת חדר כושר לילדים, ומציע לכל הורה לאפשר לילדיו בגילאים המתאימים לחוות את החוויה של פעילות בחדר כושר. 

הפעילות מתקיימת בימי שני ושישי אחה"צ. ניתן לקבל פרטים בטלפון 9977142 שלוחה 119 אצל עליזה ביטון. 

 

הוקי גלגיליות 

שנתיים של חוסר פעילות בענף ההוקי גלגיליות עשו את שלהן והעונה הזו נפתחה מחדש הפעילות בתנופה רבה. הפעילות המתקיימת בבלון ההוקי נחלקת ל-3: רולר בליידס, יסודות ההחלקה, החלקה אומנותית. ענף הרולר בליידס תופס תאוצה וכובש מעמד כספורט אקסטרים מהנה ומלהיב. אצלנו לומדים את יסודות ההוקי סטריט וההחלקה האומנותית ומכינים קבוצת הוקי לתחרויות. 

 

צעדה 

צעדת כפר ורדים ה-15 תתקיים ביום שישי ה-15 במאי 2009. השנה נשנה את תוואי המסלול במטרה לאפשר לצועדים צעירים (בתי ספר וגני ילדים) ליהנות מהנופים המרהיבים של אזורנו. בצעדה יהיו שני מסלולים, האחד מסלול למיטיבי לכת והשני, מסלול קצר יותר למשפחות, לילדים ולמתקשים בהליכה למרחקים.  

להתראות בצעדה. 

 

 

בתמונה: 

איציק אלרון, המאמן החדש של קבוצת הנוער בכדורסל. הרוחות לא נרגעו למרות שני ניצחונות 

.