א-לה כפר 164 | תערוכות

תערוכות

חזרה לחדשות 

 

חיים במתכת 

מטלמורפוזיס - יופ דה יונג, פסל ומשורר 

תערוכה חדשה של האמן הישראלי-הולנדי, יופ דה יונג, חבר קיבוץ מרום גולן נפתחת בגלריה טל בכפר ורדים. יופ מפסל בברזל, מרכיב מחלקי מתכת שסיימו חייהם יצורים המבטאים אנושיות, מצבי רוח, מחוות והומור. יופ רואה את הצורות בחומר, ומעבד את החומר בידיו עד לקבלת הדמות פרי דמיונו.  

מול עבודות המתכת הדורשות כוח פיזי ועבודת כפיים מתגלה נפש רגישה של היוצר הכותב סיפורים ושירים ליריים, העוסקים באדם, במהות ברגש והרהורים על משמעות החיים, הבדידות והחוויה האנושית. 

לצד מבחר מפסליו יוצגו מקצת משיריו, המבקר יוכל לעשות את הקשריו בין יצירות בברזל ליצירה במילה הכתובה. 

במסגרת התערוכה מופק סרט באדיבות חברי הטלוויזיה הקהילתית של כפר ורדים, ציפי דיקמן, יהודית גיל, אברהם ליכטר, אילנה ביאליק. הסרט יוקרן במהלך התערוכה. 

פתיחה: שבת 14.2.09. 

במהלך התערוכה יתקיים מפגש עם האמן והאוצרת. מועד ופרטים יתפרסם בהמשך, באתר גלריה טל www.talgallery.co.il

טלפונים: 054-7542699, 04-9573933. 

אוצרת ומפיקה: עדי גרינפלד. 

בחודש ינואר השנה מלאו שבע שנים למותו של טל גרינפלד. גלריה טל שהוקמה ע"י המשפחה לזכרו ביולי 2002 מהווה מקום תרבות ואמנות פעיל. הגלריה מפיקה תערוכות מקור, ואירועים שונים כמו הרצאות אמנות, מופעים, שיח גלריה, רסיטלים, ועוד. תושבי הכפר מוזמנים להשתתף וליהנות הפעילויות המגוונות בגלריה טל.  

 

 

מצב הכאוס 

קו תוהו - דניאלה שינמן 

במוזיאון תפן נפתחה תערוכת המיצב של דניאלה שינמן "קו תוהו" המרמז על מצב הכאוס בעולם וכולל את כל שטח התערוכה. באירוע הפתיחה החגיגי נכחו התעשיין סטף ורטהיימר, עו"ד חנינא ברנדס וכל המי ומי של עולם המשפט והתעשייה בישראל ביניהם- עו"ד נוית נגב (ממשרד עו"ד שיינמן נגב) עו"ד דורי קלסבלד ורעייתו הסופרת יעל טבת, שמואל דנקנר ועוד. 

המיצב כולל את כל חלל הגלריה במוזיאון הפתוח בתפן, אפוף חרדה, נפילה ושבירה של אמון ובטחון, קריסה של תרבויות עתיקות וחדשות, על סף סופה של התקווה. המיצב מציג עירוב בין המצב הגלובאלי למצב הלאומי, תחושה של כאוס מבחוץ ומבפנים ושאין תחושה שאין מקום בטוח עלי אדמות. האמנית דניאלה שיינמן אומרת על התערוכה: "אני מנסה לתאר מהלך שבו ההתנקשות בין מזרח למערב תביא בסופו של דבר למיזוג ולקבלה של האחד על ידי האחר ולהבנה טובה יותר". 

נעילת התערוכה ב-10.6.09. אוצרת רותי אופק. האתר של דניאלה שיינמן  

המוזיאון הפתוח תפן - שעות פתיחה: א' - ה' 17:00-09:00, ו'- סגור, שבת- 17:00-10:00. 

מחיר: מבוגר - 22 שקלים, ילד/סטודנט/עולה חדש - 18 שקלים, אזרח ותיק- 11 שקלים ולחיילים הכניסה חינם.  

טלפון: 04-9109600, אתר: www.omuseums.org.il

 

הכלב הוא אני 

"זהו עצם העניין..." - אלה אלטר 

זהו עצם העניין... הוא שמה של תערוכתה החדשה אלה אלטר, תושבת כפר ורדים, המהווה חלק מסדרה הנקראת "כלבלב הוי בידי בם-בם". אלה אלטר היא אמנית רב תחומית ומציגה בתערוכה זו עבודות על עץ לבוד ובד. יצירותיה עשויות מחומרים מעורבים ומגוונים וביניהם אקריליק, עפרונות צבעוניים, זפת בניין, שעווה, פחם ולעתים אף הדבקות של נייר אריזה בקולאז'. אלה מספרת על השימוש בכלב לאורך כל העבודות: "הכלב בציורי הוא אני, הוא אנחנו, הוא אלה המאיימים עלינו והוא גם... אלוהים". התערוכה תיפתח בשבת 14.02.09 בשעה 12.00 ב"פירמידה" – המרכז לאומנות עכשווית בחיפה. 

 

מעבר לצבע 

שרה שמשון 

התערוכה "מעבר לצבע" של האמנית שרה שמשון מוצגת בגלריה ע"ש אפטר במרכז-אמנויות ע"ש ברר מעלות. אוצרת: נוגה מגדל. טל. 04-9977150. 

 

בתמונות (משמאל למעלה, עם סיבוב השעון): 

יופ דה יונג - כוח פיזי ונפש רגישה 

אלה אלטר - הכלב הוא אני 

מעבר לצבע - שרה שמשון 

דניאלה שינמן - מצב הכאוס 

.