א-לה כפר 164 | קרן קהילתית

קרן קהילתית

חזרה לחדשות 

 

הקרן לעזרה הדדית קוראת לתושבים להצטרף ונורית סיגלר מספרת על חשיבותה מניסיונה האישי 

 

הקרן לעזרה הדדית קוראת לכולם להצטרף לתרומות ולהיות בצד הנותן. אל תחכו לרגע שתהיו בצד המקבל, זה יכול ליפול על כל אחד מאיתנו כיום. פנו עוד היום לרותי וינר (מחלקת הגבייה) וחתמו על הוראת קבע בת 25 ₪ לחודש. בקופת הקרן כיום יש כ- 370 אלף שקלים. בשנת 2008 נתנה הקרן סיוע בסך 90 אלף שקלים לתושבי הכפר החברים בקרן, אשר נקלעו לקשיים כלכליים זמניים ועזרה להם לעלות על דרך המלך מחדש. הקרן המנוהלת ע"י שלושה מתנדבים מנוהלת באופן עצמאי ודיסקרטי, ללא מעורבות של איש נוסף. הסיוע ניתן כהלוואה ללא ריבית וללא הצמדה בתנאים נוחים וגמישים, ובמקרים בודדים וייחודיים יינתן הסיוע כמענק. ניתן לפנות לכל אחד מחברי הנהלת הקרן לשם קבלת סיוע: אתי לפל, אסנת עקירב, יורם מצנע. 

 

למודת נסיון 

לפני כשמונה שנים הוקמה בכפר קרן לעזרה הדדית. אני זוכרת את שולחן ההחתמה במרכז המסחרי. לי היה ברור שאני מצטרפת. עצם המשפט קרן לעזרה הדדית, כמו צירוף המילים 'ערבים זה לזה', הוא חלק מתפיסת עולמי. לא האמנתי כי אי פעם אזדקק לסיוע, ויחד עם זאת ידעתי, כי על חברים אפשר לסמוך לפחות כמו על חברת ביטוח, אם לא יותר. גובה הסכום לא השתנה עם השנים - עשרים וחמישה שקלים לחודש.  

אני משערת שמנהלי הקרן, העושים למעננו בהתנדבות, האמינו כי עם גדילתו של הכפר, גם מספר החברים ילך ויגדל. בימים האחרונים נתקלתי במצוקה כלכלית, שכן בעקבות מחלתי וסדרת ניתוחים שעברתי, נדרשתי להוצאות רבות. אין דרך להסביר את ההקלה הגדולה שחשתי בידיעה כי העובדה שאני חיה בכפר ורדים, אומרת שאני לא לבד.  

אני חברה בקרן לעזרה הדדית ולכן פניתי למנהלה יורם מצנע ולעמותה ע"ש יונה רוזנברגר ולעומד בראשה אריה ברן, המסייעת בנושאים רפואיים. שניהם יחד, בדיאלוג, עזרו לי רבות, ואכן הורידו מעל ליבי לפחות את הטרדה הכלכלית הקשה שרבצה עליי.  

כאשר בונים קהילה תומכת ומחויבת נדרש מאיתנו כל כך מעט. עשרים וחמישה השקלים לחודש הם כל כך הרבה לאדם כשהוא צריך. כ-400 משפחות חברות בקרן, ואני רוצה לומר לכל אחת ואחת מכן, תודה ענקית, ולהוסיף ולבקש מעוד כאלף משפחות החיות בכפר ורדים: אנא הצטרפו, ויפה שעה אחת קודם. אם למישהו לא ברור למי ניתן הכסף, באיזה אופן, ובאילו תנאים, מותר בוודאי לשאול. לי זכור גם כי ראיתי דוחות המתפרסמים כמדומני פעמיים בשנה בעיתונות המקומית. בכל מקרה, היו חלק מהמפעל הענק הזה וכך יתאפשר ליותר אנשים לקבל ולהתחזק בשעת משבר. והלוואי שלא נזדקק. 

שוב תודה מיוחדת לאריה ברן מהעמותה ע"ש יונה רוזנברגר וליורם מצנע, אוסנת עקירב ואתי לפל מהקרן לעזרה הדדית. 

בריאות ואהבה, נורית סיגלר 

 

ידיעה טרייה: ביום הבחירות הצטרפו 160 חברים נוספים לקרן לעזרה הדדית. רבים נוספים הביעו נכונות להצטרף ונרשמו על מנת לקבוע עימם פגישה אישית.  

 

.