א לה כפר 163 | ורדה

ורדה

חזרה לורדה ומדורים 

 

♦ במלון אסיינדה ביער הייתה לפני כמה שבועות ועידת הגליל. באו מכובדים כמו שמעון הנשיא, ציפי ואהוד המתמודדים, איילה ורינו העיתונאים ועוד כהנה וכהנה מפורסמים. את האירוע, שנמשך יום שלם, הנחתה ענת דולב הוותיקה. מתישהו באמצע האירוע פרגן לה מישהו מהקהל: "סחתיין על התספורת שיפרה שעשית", והמנחה מיהרה להבהיר: "שיירשם בפרוטוקול, כבר 20 שנה אני עם הקארה הזה". לוורדה נדמה שקצת יותר, אבל למה להיות קטנוניים. 

 

♦ הוועידה התקיימה בתוך אוהל אירועים ענק, והדיונים באולם הוקרנו על מסכי פלאזמה באוהל עצמו וברחבי המלון. בתחתית התמונה הופיעו כתוביות מדויקות להפליא, כולל ויכוחים בפאנלים, כניסה של מתדיינים זה לדברי זה ואפילו גמגומים. על הפלא הזה אחראית בחורה בשם שרי פרידלנדר, שישבה כל היום והקלידה בשידור חי את כל מה שנאמר על הבמה, כולל השטויות.  

 

♦ איך יודעים שגם אנחנו במלחמה? ובכן, ישיבת המועצה השנייה בקדנציה הנוכחית, שאמורה הייתה להתקיים ביום ראשון לפני שבועיים, נדחתה למועד לא ידוע, בגלל שהגזבר יצא למילואים. ורדה יודעת שגם כמה חברי מועצה עלו על מדים או נסעו לדרום על אזרחי במסגרת עבודתם, וגאה שנבחרינו הם גם בחורינו האמיצים. 

 

♦ אפרים סנה, שרץ לבחירות עם תנועת "ישראל חזקה" שהקים, עשה חוג בית אצל אסנת עקירב. וכמה ישראל שלו חזקה? עד כדי כך שבהודעה לעיתונות שודרגה המארחת ל"אסנת אקירוב מכפר ורדים". ורדה רצה לבדוק את ביתה של אסנת, וגילתה שחזקה חזקה, אבל יש גבול. בינתיים, בית עקירב לא צמח למגדל.  

 

♦ קפה אחר שבמרכז המסחרי מפסיק לפעול בערבי שישי. ורדה עצובה, אבל מודה: היא מאלו שממש שמחו שעכשיו יש לאן ללכת גם בשישי בלילה, אבל איכשהו יצא לה לבלות עם החלוק הוורוד מול שבוע סוף. 

 

♦ מצד שני, שני השותפים בקפה אחר, גדי קלעי ואלירן מלול, פתחו בכרמיאל סניף מדוגם של רשת "קפה קפה". ורדה מאחלת מזל טוב ובהצלחה, ומבטיחה לקפוץ לבדיקה ממקור ראשון. 

 

♦ ועדיין בכרמיאל. בקפה-מסעדה המרפסת מתקיים מידי יום רביעי ערב קריוקי. בחורף זוכים הערבים לשם "מרקריוקי", בגלל שהאורחים מוכרחים לאכול מרק חורפי חם שמוגש להם. ורדה לא יודעת מה מצב הקלוריות במרק דנן, אבל עובדה שגם שי מ"לרדת בגדול" בא לשיר ולאכול. 

 

♦ ועדיין בעניין קלוריות (ורדה גדולה הפעם במעברים). בנות חוגי ההתעמלות של ורד סטינובר נפגשו באיזה ערב לאירוע חברתי בבית של צילה שנהר, כשכל אחת הביאה כיבוד. אז למרות שמי שמתעמלת פעמיים בשבוע יכולה להרשות לעצמה א'ביסלע קלוריות, רוב הבנות הלכו על מאכלי בריאות. מזל שהייתה שם איריס נריה שהביאה את אחת העוגות המופלאות שלה. 

 

♦ צוות טלוויזיה שעובד בשביל ערוץ 1 וגם בשביל הוט (היי, ורדה צריכה ללמוד משהו על איך מסתדרים במקצוע) בא לגלריה טל וצילם חזרה לקראת המופע משירי חנוך לוין (שיתקיים מחר ואין יותר מקומות פנויים) וגם עשה כתבה על התערוכה "בהשראת חנוך לוין" (שעומדת להינעל). עדי גרינפלד למודת הניסיון לא שוגה באשליות: אני מקווה שבכלל ישדרו, ושבדקה וחצי שנקבל יכניסו גם דברים רלוונטיים". 

 

♦ זוכרים את הבאמפר הרשע בירידה לחטיבה? ורדה שמחה לבשר שהוא גולח ובמקומו הגיע באמפר חדש, אמנם קשוח אבל הרבה פחות אלים. 

 

♦ וכדי שנחייך קצת גם בעיתות מלחמה, הנה שני ציטוטים שורדה קלטה מכתבי הטלוויזיה החרוצים שמדווחים מהשטח במשך שעות ארוכות: 

"נורה מטח של טיל גראד אחד". 

"למקום הנפילה הגיעו אנשים שרצו לראות מה קרה, וגם סקרנים רבים". 

ותודו שגם הציטוטים האלו מחווירים לעומת "החמאס צועק חמאס". 

 

שיהיו לכולנו ימים שקטים ונטולי נפגעים, אמן ואינשאללה. שבת שלום. 

 

 

בתמונה: 

ענת דולב. הייתי לפני שיפרה