א-לה כפר גיליון 203 פברואר 2012 | נפתחת מחדש במתכונת חדשה

נפתחת מחדש במתכונת חדשה

הגלריה בכברי, שנסגרה לפני יותר מחצי שנה, נפתחת השבוע ותתפקד כגלריה שיתופית יהודית-ערבית

הגלריה בכברי נפתחת מחדש ומשנה את פניה לגלריה שיתופית יהודית-ערבית בגליל.

הגלריה נסגרה בסוף מאי 2011, בתום תערוכתם של יאיר גרבוז ומיכאל גדליוביץ. ביום שבת ה- 11 בפברואר הגלריה תתחיל את דרכה כגלריה שיתופית יהודית-ערבית לקבוצת אמנים מהגליל. הגלריה המחודשת הוקמה ביוזמת שלוש אמניות מקיבוץ כברי: יעל כנעני, דרורה דקל ויעל אלבוים. שלושתן רואות חשיבות גדולה בקבוצה מעורבת של אמנים, שתשקף את ייחודו של הגליל. בגלריה יש כוונה להתייחס לסוגיות שקשורות לאזור וליזום פעילות אמנותית גם מעבר לחלל הגלריה, פעילות שתכלול גם מעורבות בקהילה.

הגלריה תיפתח בתערוכה הצהרתית שתימשך שבועיים ומודיעה על קיום הגלריה. מדובר בתערוכה מושגית שתאיר את הגלריה בפסי תאורת ניאון שיעקבו אחרי קווי החלל ויעצימו את המבנה, בעוד הצופים יתבוננו בגלריה כבאקווריום דרך הדלתות והחלונות.

התערוכה הבאה בגלריה תיפתח ב-3 במרץ ותינעל ב-14 באפריל. זוהי תערוכה קבוצתית ראשונה, שבה יוצגו דיוקנאות עצמיים של חברי הקבוצה לצד עבודות חדשות של משתתפיה. בנוסף מתוכנן רב שיח במסגרת התערוכה בנושא "תופעת הגלריות השיתופיות".

במהלך שנת 2012 מתוכננות עוד ארבע תערוכות, דיאלוג עם גלריה שיתופית בתל אביב והחלפת חללים להצגת תערוכה וכן שיתופי פעולה עם מגמות האמנות בבתי הספר התיכוניים בכפר מכר ובכברי.

אמני הגלריה השיתופית הם רועי דרסטין ממצפה הילה, שמואל פאר ממצפה אבירים, נועה מלמד מקיבוץ לוחמי הגטאות, יעל אלבוים מקיבוץ כברי, אשרף פואח'רי מכפר מזרעה, מרגו גראן מקיבוץ עברון, נג'ואן זועבי מנצרת, יעל כנעני מקיבוץ כברי, דרורה דקל מכברי, תמי שוער מכליל, אמירה זיאן מירכא, סאהר מיערי מכפר מכר, נעם ונטורה מכברי, לובנא נווטחה מנצרת.

שעות פתיחת הגלריה: יום ו' 11:00-14:00, שבת 11:00-15:00, א' 16:00-19:00, ובתאום מראש לקבוצות 052-8011252.