א-לה כפר גיליון 203 פברואר 2012 | ג'ינג'י וצ'ופצ'יק שבו הביתה

ג'ינג'י וצ'ופצ'יק שבו הביתה

סוס פוני ועז שברחו מביתם הושבו לבעליהם בזכות הפייסבוק ובזכות תושייתו של רוכב קטנוע

נירית אושר

 

במושב בגליל המערבי גרים להם בכיף ובנחת סוס הפוני ג'ינג'י ובת זוגו צ'ופצ'יק העז. דקדקנים יטענו שעז לא יכולה להיות בת זוג של סוס, אבל כמי שהצטרפה למשפחה כשג'ינג'י היה רק בן חודשיים העז רואה בו את קרוב המשפחה העיקרי שלה ולאן שהוא הולך – היא בעקבותיו.

בשמת בוטלייר, והבעלים של הסוס והעז ומפעילת ה"חידע", החליטה לפני שבועיים להעביר את ג'ינגי' לאורווה חדשה וקרובה יותר. אלא שלג'ינג'י היו תוכניות אחרות. הוא החליט לנצל את המעבר לטיול בסביבה הקרובה. הוא מטייל והעז בעקבותיו.

טובלייר: "ברגע שג'ינג'י ברח לי, חיפשתי בסביבה הקרובה. לא תיארתי לעצמי שהוא יגיע לכביש, והתחלתי מבירור אצל השכנים". חלפו כמה שעות, הערב ירד, הסוס איננו וכך גם העז. טובלייר: "הזעקתי את רכז הביטחון של המושב, עירבתי את המשטרה והפצתי את המידע בפייסבוק". אין קול ואין עונה, לא סוס ולא עז.

דרך הפייסבוק התחיל להגיע מידע: "סוס פוני ועז גמדית נראו לאחרונה נגררים על ידי רוכב קטנוע באזור עין יעקב, כל מי שיודע פרטים נא ליצור קשר". ובפייסבוק כמו בפייסבוק, מסתבר שנעלמות גם חיות אחרות: "פששש. ואני לא מוצא את הדרקון והשממית מהבוקר", הבריק אחד המגיבים.

השמועה נפוצה ולמחרת בבוקר ג'ינג'י הסוס וצ'ופצ'יק העז שבו הביתה. למרות שלא היו אמורים, הסוס והעז הגיעו לכביש, שם נתקל בהם בחור רכוב על קטנוע. מסתבר שהוא חובב טבע ובקיא בעולם הסוסים בעצמו. מבלי להתבלבל ידע איך להוביל אותם מן הכביש. שיכן אותם אצלו ללילה והשיב אותם הביתה על הבוקר.

טובלייר עדכנה סטטוס: "מצאנו מצאנו. הסוס והעז נמצאו שלמים ובריאים. מישהו אסף אותם מהכביש בכניסה למושב ושמר עליהם בלילה. תודה גדולה לג'ורי הרב"ש של בן עמי שמצא את הסוס ולכל המוקדים והסיירים שעזרו לחפש. עכשיו אני יכולה ללכת לישון / לשתות מים / לאכול / לטפל בילד המסכן שלי שמחפש איתי את הסוס מאתמול בצהריים".