א-לה כפר גיליון 203 פברואר 2012 | בחורף הבא לא תירטבו

בחורף הבא לא תירטבו

בשורה למשתמשי התחבורה הציבורית העובדים ולומדים בגן התעשייה בתפן: בקרוב תותקן שם סככה. להישג אחראי, בן השאר, מורה שפנה לכל גורם אפשרי. הידיעה המשמחת הגיעה לאחר שפנה גם לא-לה כפר

נירית אושר

 

לאחר המתנה של שנים תוקם בקרוב סככה לטובת משתמשי התחבורה הציבורית מגן התעשייה בתפן ואליו. לפני מספר ימים הודיעה המועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן כי הסככות כבר הגיעו ובקרוב גם יותקנו. יהושע רץ, מורה לאזרחות בבית הספר הפתוח בתפן, ניהל התכתבות עניפה וארוכת שנים בנושא עם המועצה, משרד התחבורה וחברת נתיב אקספרס. לאחרונה פנה גם אל עיתון א-לה כפר, ועם או בלי קשר התקבלה לפני כשבוע הבשורה המשמחת.

בפנייתו כותב רץ: גן התעשייה תפן הינו מקום מטופח ביותר: דשאים רחבי ידיים, פסלים ויצירות אמנות. ביציאה מן הגן, סמוך לשער, ישנה תחנת אוטובוס המשרתת מאז 1985 את כל באי המקום שלא ברכבים פרטיים, ביניהם תלמידי בית ספר 'תפן', עובדי ניקיון, עובדי אחזקה ואבטחה. למעלה מ-20 שנה התחנה קיימת וסככה אין. יום אחרי יום עומדים עשרות ילדים תחת גשם שוטף ללא כל מחסה.

"את התשובה לשאלה המתבקשת – איך ייתכן שעד היום לא נמצאה הדרך לספק מחסה מהגשם לנוסעי האוטובוס, מצאתי לאחרונה, כשהחלטתי לצאת למאבק פרטי, כמשתמש קבוע בתחבורה ציבורית בקו תפן-כרמיאל. לא אלאה אתכם בתהליך המייגע שעבר הנושא עד עתה, אציין רק מספר נקודות ציון במסע הארוך להגנה מפני הגשם: בתחילה נאמר לי שהמועצה אינה יכולה להקים סככה ללא אישור 'גן התעשייה'. אחר כך הושג האישור ואז נאמר שזו אחריות חברת 'נתיב אקספרס' ובשלב הבא כבר נרשמה הסכמה להקמת תחנת ההמתנה אך תקציב לא היה. עתה נמצא כבר תקציב, יצא מכרז והתקבלו הצעות מקבלנים, ואז התברר שהעלות גבוהה מדי ולכן ממתינים לאישור של משרד התחבורה שיסכים להשקיע מתקציבו. ובינתיים יורדים גשמים לשמחתי הרבה, ואני עומד מדי יום יחד עם עשרות ילדים מכפר ורדים, מעלות, כרמיאל והסביבה, נרטב כמו סמרטוט רצפה של המנקה הממתינה יחד איתנו לאוטובוס, וחולם על היום המופלא בו יירשם הישג טכנולוגי חלוצי ונועז: אחרי 27 שנה – גגון להגנה מגשם עבור נוסעי האוטובוס".

בעקבות פנייתו של רץ פנה "א-לה כפר" לגורמים הרלוונטיים בניסיון לברר את הנושא. מספר ימים לאחר מכן עדכן אותנו רץ כי מהמועצה פנו אליו שיש התקדמות והסככה תיבנה בקרוב.

דובר חברת נתיב אקספרס, זאב סוננזון: "נושא הקמת הסככה איננו באחריות שלנו. זה באחריות המועצה ומשרד התחבורה".

איילת פויר, מ"מ מזכיר מועצה מקומית תעשייתית מגדל תפן: "אכן העניין סודר. יש לנו ראש מועצה חדש, צביקה כהן, שחשוב לו שתהיה סככה מסודרת ומאורגנת בגן התעשייה. הסככות נקנו ואמורות להגיע אלינו תוך כחודש, והמועצה אחראית להתקינן".

אז החורף עדיין אין פתרון, אבל אולי ב-2013 יוכלו הנוסעים להמתין לאוטובוס יבשים. פרט פיקנטי הוא שעד אז עשוי בית ספר תפן לעבור מגן התעשייה לכפר ורדים.