א-לה כפר גיליון 198 ספטמבר 2011 | תוספת לקפה: ראייה קהילתית

תוספת לקפה: ראייה קהילתית

הבעלים החדשים של "קפה אחר" מבטיחים לשמור על הרמה ואף לרענן, ולהוסיף בהדרגה אירועים קהילתיים

 

"הראייה שלנו היא קהילתית. אנחנו מתכוונים לארגן בקפה אירועים שונים, הופעות, ערבי נשים וכדומה, שאנשים יוכלו לבוא לפה לא רק כדי לאכול". כך מבטיחים מירי מלניק ודורון דישבק, הבעלים החדשים של "קפה אחר". השניים מבהירים כי השינוי לא יגיע בבת אחת. "מדובר בתהליך", הם אומרים, ומזכירים את האירועים המצליחים שניהלה מירי כשהייתה הבעלים של פאב באקו.

מירי ודורון רכשו את הפאב מגדי קלעי ואלירן מלול, שניהלו את הקפה בהצלחה בארבע השנים האחרונות. השניים מודים לבעלים הקודמים על העברת העסק החלקה. מירי: "זה הרבה מעבר למכירה רגילה. רואים שאפת להם, והם פשוט דואגים לנו ומלווים אותנו בכל פרט. כיף לקבל עסק בצורה כזו". השניים מבטיחים להמשיך את הקו בו התחילו קודמיהם, להקפיד על איכות ואף לרענן בקרוב את התפריט. בין השאר, מתכוונים השניים להכניס מאכלי בריאות לתפריט, עם קריצה מיוחדת לאלו שמסיימים אימון בחדר הכושר.

דישבק מגיע מתחום התעשייה ויש לו ניסיון רב בבקרת איכות. בנוסף הוא עוסק באמנות ובהשטת יאכטות. מלניק היא בהכשרתה הנדסאית כימייה, ושימשה במשך שנים אחראית על המעבדות בבית ספר תפן. היא גם עוסקת בטיולי שטח, השתתפה במלכת המדבר ולפני מספר שנים ניהלה כאמור את פאב באקו.

גדי קלעי, אחד מהבעלים הקודמים, מסכם תקופה: "אחרי כמעט ארבע שנים של פעילות ב'קפה אחר' החלטנו אלירן ואני להמשיך לכיוון עסקי אחר, ולכן החלטנו למכור את בית הקפה. במשך השנים ניסינו ליצור בקפה אווירה קהילתית ומשפחתית שתתאים לכל תושב: משפחות, זוגות, ילדים, ונוער ונופשים. זו ההזדמנות להודות ללקוחות, לתושבי הכפר, לבעלי החנויות ולמועצה על הפרגון ושיתוף הפעולה ממנו נהננו. אנחנו מקווים שתמשיכו לפרגן גם לבעלים החדשים שנמצאים כעת בתקופת התארגנות ואני בטוח שיביאו את המקום לשיאים חדשים".

 

הפאב חזר

הפאב שבמרכז המסחרי נפתח אף הוא מחדש, תחת השם "בבר". מביקור חטוף במקום הבנו כי בנוסף לתפריט ולאלכוהול, יושם דגש רב על נושא המוסיקה.

 

 

ארוחת בוקר לפרידה

באחד הימים האחרונים שלהם כבעלי בית הקפה ארגנו גדי קלעי ואלירן מלול ארוחת בוקר לפרלמנט הקבוע. מדובר בקבוצת אנשים שמידי יום התחילו את הבוקר על כוס קפה בקפה ומשהו לנשנש בקפה אחר, ואחרי ארבע שנים נהנו מארוחת בוקר על חשבון הבית.