א-לה כפר גליון אוגוסט 196 | תערוכות

תערוכות

קו סרוג

מרגיט שפטלוביץ מציגה קרושה בסגנון חופשי בגלריית הספריה בכפר ורדים, חיים מאור מציג במוזיאון תפן ואומנים מציגים חיוך בתערוכה וירטואלית. סקירת תערוכות

גלריית הספרייה בכפר ורדים מציגה בתערוכה "חוט כְּצֶבע - מסרגה כְּמִכְחול" עבודות בטכניקת 'קרושה בסגנון חפשי' (Free Form Crochet) של מרגיט שפטלוביץ. בטכניקה חדשה-ישנה זו יוצרת מרגיט מכפר ורדים כבר 30 שנה, תוך שימוש במסרגת וו ליצירת תמונות. לטכניקה המסורתית של סריגת בגדים, כיפות, מחזיקי סירים, שמיכות וכדומה מצטרפת אמנות סִיב (Fiberart), בה מטיילים עם הצמר ליצירת תמונות, כשהמסרגה משמשת כמכחול והחוט כצבע. סריגת התמונות היוותה פתרון לאמנית אשר צברה כסורגת שאריות צמר רבות.

בתמונות של מרגיט משולבים פריטים אישיים כמו חלקי סריג ישן או דברים שמרגיט מצאה בטבע. הגדלים והמוטיבים נעים בין אריגי קיר גדולים, שמיכות, ותמונות קטנות יותר של פרצופים המציצים ממסגרות התמונה או גברות היושבות תפורות לכיסאן.

מרגיט: "דברים סרוגים מעוררים תחושה של קשר עם מקומות וזמנים אחרים, של מסורות, סיפורים ואמונות. הדיאלוג בין מגוון חוטי הצמר, הכותנה, המשי והפשתן גורם לי לריגוש וקם לתחייה בידי. המילים 'סגנון' ו'חופשי' נותנות לי השראה והרשאה לשחק עם החוטים והתמונה הסרוגה נוצרת תוך כדי מהלך העבודה. העומק, המרקם ורכות העבודה מקרינים תחושה של חמימות ובטחון. התוצאה היא סוג אמנות שעשויה לחמם את גופך כמו גם את נפשך. עבורי, זהו המקור לתענוג שביצירה". פתיחה בשבת, ה-20 באוגוסט בשעה 11:00. אוצרת: רפאלה פוקס. 04-9972662.

 

במוזיאון הפתוח גן התעשייה תפן נפתחה התערוכה "הם אני" של חיים מאור, אמן רב תחומי, אוצר, עורך ומרצה לאמנות. מאור על יצירתו: "היבט מרכזי בחיי וביצירתי הוא העיסוק ב'אחרים' שבתוכי ולצִדי. ההכרה ב'אחרים', הדיאלוג עימם וההבנה כי יש בהם משום מרכיבים בזהותי והשתקפויות שלי – הם לב יצירתי". רותי אופק, אוצרת התערוכה: "צילה הכבד של שואת יהודי אירופה רובץ על יצירתו של חיים מאור. ואף על פי כן, יצירותיו משדרות חיוּת ושמחת חיים, העומדות כמו בהיפוך גמור לנושאים שהוא עוסק בהם. היפוך זה הוא תולדה של האסתטיקה הייחודית והצבעוניות המרהיבה של חלק ניכר מיצירותיו". 04-9109600.

 

האתר זה לא אני, זה המצב! של האמנית דורית פוקץ' מציג תערוכה קבוצתית וירטואלית בשם "חיוך". בתערוכה מוצגים חיוכים בטכניקות שונות ובין האמנים המציגים: אמיר לבון, אמן סודי, ג'וי, ג'יי אל, גיא עולמי, דורית פוקץ', דניאלה וכסלר, דרורה דקל ועוד. www.dp-heart.com. כנסו, כנסו ותחייכו.