עיתון כפר ורדים א-לה כפר 182 | שעה אבודה

שעה אבודה


בעיה שנפתרה עם הארכת יום הלימודים בגנים עד 14:00 שבה ועולה עם המעבר לקייטנות הקיץ

איריס איינשטיין

שנת הלימודים האחרונה פתרה בעיה קשה להורים רבים. הארכת יום הלימודים עד השעה 14:00 במסגרת ההצטרפות לתוכנית אופק חדש, אפשרה לכל מי שעבד (לרוב עבדה) חצי משרה להגיע בזמן לאסוף את ילדו מן הגן, בלי המאמץ המטורף למצוא "סידור" לחצי שעה עד שמגיעים מהעבודה. הורים שעבדו יום מלא וסיימו ב-16:00 יכלו להצטרף לשירות היול"א, כך שהילד נשאר במסגרת עד השעה 17:00. אלא שהשינוי המבורך הזה עדיין לא חל בחודש יולי. קייטנות הגנים מסתיימות בשעה 13:00 והצהרון נמשך עד 16:00. שעות אלו יוצרות בעיה הן להורים שעובדים בחצי מישרה ומסיימים ב-13:00, ממש יחד עם הילדים, וכן להורים שעובדים יום מלא ומסיימים ב-16:00.
ענת אביטן, אמא לעדי: "מי בדיוק ישגיח לי על הילדה 20 דקות עד שאני מגיעה מהעבודה? אני מסיימת לעבוד ב-13:00, בדיוק בשעה בה הקייטנה מסתיימת. למרות החופש וההבנה הרבה, אף אחד אינו מוכן לקבל את העובדה שאני צריכה בימים אלו לצאת מעבודתי לפני הזמן, או למצוא פתרון לא הגיוני לזמן הקצר שבין סיום הקייטנה להגעתי. הרי היול"א אינה מוכנה לקחת ילד תחת חסותה למשך זמן כה קצר, למה בעצם בכלל צריך להתמודד עם סוגייה שכזו? הרי ברור שהקייטנה אמורה להסתיים בשעה 14:00, בדיוק כמו מערכת הגנים. מה בעצם השתנה פה?".
אמהות אחרות, חלקן עובדות במפעלים גדולים באזור, סיפרו כי הן נאלצות לצאת מהעבודה לפני תום יום העבודה על מנת לאסוף את ילדיהן בזמן. "חבל", אמרה אחת מהן. "חשבנו שהצרה הזו הסתיימה, והנה היא שוב חוזרת בתקופת הקיץ".

 
   

 

חזרה לדף חדשות