עיתון כפר ורדים א-לה כפר 182 | פתרון לבעיה הראשית

פתרון לבעיה הראשית


נפגעי ראש תושבי הגליל יוכלו מעתה להיעזר במרכז הטיפולים החדשני שהוקם במרכז לשיקום "יד ביד בגליל"

קרן דרוקמן אדיב

המכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש פתח סניף חדש בכפר ורדים. את פתיחת המכון יזמה לימור שרוני, פסיכולוגית המתמחה בשיקום נפגעי ראש, תושבת כפר ורדים. המכון נפתח הודות להיענותם של סטף ורטהיימר, מייסד חברת ישקר, ומולאד דקוואר, פיזיותרפיסט בכיר ומנהלו הרפואי והמקצועי של מרכז 'יד ביד בגליל'.
המרכז השיקומי לנפגעי ראש נועד לסייע באפשרויות שיקום רבות עבור אנשים עם פגיעה מוחית. בראש המכון הארצי עומד ד"ר דני הופיין, פסיכולוג שיקומי בכיר ומרצה באוניברסיטה העברית. המכון כפוף לאגף השיקום של משרד הביטחון, אגף השיקום והסיעוד של המוסד לביטוח לאומי ונציגי ציבור.
לימור שרוני, שעבדה בעבר בסניף חיפה של המכון, אומרת, שהקמת המכון היא בשורה טובה לנפגעי ראש המתגוררים בגליל. "בזכות פתיחת המרכז החדש יוכלו תושבי הצפון לקבל טיפול נוירופסיכולוגי מקצועי ביותר. אם בעבר המטופלים היו צריכים להתמודד עם נסיעות ארוכות או לנסות ולמצוא מקומות לינה במרכזי טיפול מרוחקים, הרי שהמרכז החדש הוא בהחלט בשורה טובה".
לדברי מולאד דקוואר נוצר לראשונה שיתוף פעולה ייחודי מסוגו: "אני רואה ביוזמה זו המשך של המעגל החברתי-שיקומי שאין כמוהו. המטופלים יוכלו לקבל מגוון טיפולים הקיימים במרכז יד ביד ויוסיפו ערך משמעותי לטיפול של המכון הלאומי, שהוא הגוף המקצועי הגדול שקיים בארץ".
המכון החדש יעניק מגוון רחב של טיפולים ובהם: אבחון נוירופסיכולוגי, אשפוז יום נוירופסיכולוגי, תוכנית סדנאות ותוכנית פרטנית באוריינטציה תעסוקתית. בנוסף יוכלו המטופלים לקבל הדרכת משפחות, ריפוי בדיבור ועיסוי, שימוש בחדר כושר, הידרותרפיה בבריכה טיפולית, פיזיותרפיה, שירותי השמה שיקומי ועוד.
תושבים הזקוקים לטיפול שיקומי יכולים לפנות לטיפול במכון באחת מהדרכים הבאות:
דרך אגף השיקום במשרד הביטחון, מחלקות השיקום במוסד לביטוח לאומי, רופאי קופות החולים, חברות ביטוח, עורכי דין או דרך הפניות פרטיות.
המוסד הוא ללא כוונת רווח ומחירי הטיפול הם במחירי עלות . בדרך כלל האבחון או הטיפול ממומנים על ידי הגורם המפנה. למכון הסכמי תעריפים עם כל הגורמים המפנים והתשלום נעשה ישירות באמצעותם.

בתמונה:
לימור שרוני (במרכז), מולאד דקואר ושרית הרפז, מנהלת אדמיניסטרטיבית יד ביד. טיפול באנשים עם פגיעה מוחית

 
   

חזרה לדף חדשות