א לה כפר 163 | ליצנים מוסיקליים

ליצנים מוסיקליים

חזרה לחדשות 

 

האלבום השני של חבורת אטומיק יוצא בימים אלו וממשיך את הקו הפולקלוריסטי האקוסטי שהציגה החבורה באלבום הראשון "גיבורי יוון". חבורת אטומיק התגבשה בינואר 2002 סביב היוקללי של ירון פישמן, הצ'לו של תום קלנר והמלודיקה של ניב הרמתי. חברי הלהקה הגיעו ממקומות שונים בארץ אבל תום קלנר הצ'לנית גדלה בכפר ורדים ומשפחתה עדיין מתגוררת בכפר. תם אקסלרוד, גם הוא מהכפר, הוסיף ללהקה את צלילי האקורדיון. הלהקה הופיעה מאז במועדונים (קמלוט, לבונטין 7, סינדרום, מרתף 10) ובפסטיבלים שונים ברחבי הארץ (פסטיבל עכו, במוזע, בומבלה, סולם יעקב ועוד). 

באלבום החדש – "12 שירים מאוירים ומבוארים", לצד שירים מקוריים נמצא גרסת כיסוי ל"עץ הכוכבים" ששרה במקור חווה אלברשטיין ותרגום לשיר Between the devil and the deep blue sea. 

הלהקה מופיעה כשחבריה מחופשים לליצנים. ההופעות של החבורה תיאטרליות ומשתתפים בהן ליצנים-אקרובטים המציגים קטעים מקוריים המשתלבים במוזיקה. דמות הליצן נבחרה מאחר והיא מגלמת בתוכה את הפערים המאפיינים את השירים ואת רוח הלהקה: עצב מול שמחת חיים, בדידות ואהבה, זרות וצורך בהכרה וכיו"ב. חבורת אטומיק הופיעה לאחרונה בצפון ועל מופעים נוספים שלה כדאי להתעדכן באתר הלהקה: www.mpfree.co.il

 

 

בתמונה: 

חבורת אטומיק. בדידות ואהבה. 

.